Hírek

Együttműködési megállapodás született a Miskolci Egyetem és a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara között

2018. március 28.

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (HKIK).

Egyetemünk vendége volt Kuba új budapesti nagykövete

2018. március 28.

Alicia Elvira Corredera Morales, a Kubai Köztársaság új budapesti nagykövete rektor úr meghívására látogatott el egyetemünkre 2018. március 27-én. A látogatás egyik apropója az a több mint 20 éves szakmai együttműködés, amely a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete és a kubai Santa Clara városban működő Marta Abreu Egyetem Logisztikai Intézete között áll fenn.

Szakmai napot tartottak a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezeléséről

2018. március 27.

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot tartott 2018. március 23-án az RMWF projekt keretében. Az Erasmus+ program támogatásával megvalósuló projekt címe: "Nemzetközi tantervi irányelvek bevezetése a hegesztett szerkezetek gyártása során felmerülő kockázatok kezelésére".

Polt Péter legfőbb ügyész is részt vett az ÁJK nemzetközi konferenciáján

2018. március 23.

"Az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelme – alapvetések és speciális kérdések" címmel rendezett nemzetközi konferenciát a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, az Európai és Nemzetközi Büntetőjogi Kutatóközpont és a Magyar Jogászok az Európai Büntetőjogért Egyesület 2018. március 23-án.

Topolyai diákok látogattak egyetemünkre

2018. március 21.

A Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola vendégeként a szerbiai Topolyáról érkeztek diákok városunkba. A 10. és 11. évfolyamos középiskolások az egyetemvárosba is ellátogattak, a nemrég felavatott FINTELLIGENCE Pénzügyi Oktatási Centrumban ismerkedhettek meg az egyetemünkkel és kiemelten a Gazdaságtudományi Kar képzéseivel.

Magas rangú kitüntetést kaptak egyetemünk professzorai március 15-e alkalmából

2018. március 21.

Trócsányi László igazságügyi miniszter egyetemünk két professzorát is magas rangú állami kitüntetésben részesítette március 15-e alkalmából.

Műszaki szakember – információs tanácsadóként?!

2018. március 14.

...többek között ezt a képet vázolta fel március 13-án a Miskolci Egyetemen tartott előadásában dr. Mikulás Gábor információs tanácsadó. Mivel egyre nagyobb az igény az interdiszciplináris ismeretekkel bíró szakemberekre (pl. ergonómus-gépész, mérnök-befektetési tanácsadó, környezetgazdász-pszichológus), úgy tűnik, hogy az adott műszaki szakterület megismerése is ideális lehet a többi műszaki szakember, vagy az ő ügyfeleik információs szolgálatára is.

Kari tanulmányi kitüntetéseket adtak át a március 15-ei ünnepségen

2018. március 14.

Nyilvános ünnepi szenátusülésen emlékezett az egyetem polgársága az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra. A színes ünnepi programot követően kitüntetéseket és kari tanulmányi emlékérmeket ill. emléklapokat adtak át.

Elkészültek a februári diplomaátadó ünnepség fotói

2018. március 13.

A 2018. február 8-ai délelőtti (MAK, ÁJK, GTK) és délutáni (GÉIK), valamint a február 9-ei délelőtti (MFK, BTK, EK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).

FINTELLIGENCE Pénzügyi Oktatási Centrumot adtak át a Miskolci Egyetemen

2018. március 9.

FINTELLIGENCE Pénzügyi Oktatási Centrummal gazdagodott a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A banki, banktörténeti elemeket felvonultató kiállítótér, illetve modern pénzügyi edukációs előadóterem többek között az oktatási tevékenységek, így például a Pénzügyi kultúra tantárgy és a középiskolásoknak szóló, pénzügyi tudatosság-növelő tréningek otthonául szolgál majd.