Teniszcsarnokkal is készül az Európai Egyetemi Játékokra a Miskolci Egyetem

2024. január 29.

Az Európai Egyetemi Játékokra készülve bővíti sport infrastruktúráját a Miskolci Egyetem. A jelenleg épülő teniszcsarnok és fallabdapálya egy átfogó fejlesztés része.

Űrmérnök, egészségügyi mérnök, közösségszervező, matematika- és fizikatanár, könnyűzenész…

2024. január 24.

Újabb alap-, osztatlan és mesterképzésekkel bővül a Miskolci Egyetem oktatási kínálata. Az újdonságok január végéig jelennek a 2024. évi Általános Felsőoktatási Felvételi tájékoztató kiegészítésében, így a szeptemberben induló képzésekre február 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu oldalon.

Dönts jól! Válaszd a Miskolci Egyetemet! – Felvételi kisokos

2024. január 23.

A személyes elképzelések megvalósításához a legszélesebb lehetőséget, több mint 300 képzést kínál Miskolci Egyetem. Az ország egyetlen igazi campusán minden egy hely megtalálható: a tanulmányi épületek, a kollégiumok, az egyetemi étterem, a sportolási és szabadidős lehetőségek. Segítünk a felvételi előtti tájékozódásban!

Selmeci diákhagyományok: tíz éve az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség jegyzékében

2024. január 22.

A Miskolci Egyetemen és társintézményében, a Soproni Egyetemen máig őrzött és gyakorolt selmeci diákhagyományok tíz évvel ezelőtt, 2014-ben kerültek föl az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség magyarországi jegyzékére. A magyar kultúra napján felelevenítjük az élő tradíció leglényegesebb elemei.

Könnyűzenei tehetséggondozás felsőfokon

2024. január 18.

Kortárs könnyűzenei képzés indul szeptemberben a Miskolci Egyetem és a Póka Egon Művészeti Akadémia együttműködésében – jelentette be a Magyar Zene Házában Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója és Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. Az első kurzusra február 15-ig jelentkezhetnek az ének, basszusgitár, szaxofon, harsona, trombita, gitár, ütőhangszerek és billentyűs hangszerek szakirányok iránt érdeklődők.

Versenybe száll az Electric Racing Miskolc

2024. január 16.

Az Electric Racing Miskolc hallgatói csapat rendkívül izgalmas félévet zárt: a TechTogether+ mérnökversenyen 2. helyezést értek el, és foglalkozott munkájukkal az autopro.hu magazin is. Céljuk egy elektromos versenyautó megépítése.

Miskolci Egyetem: széles a képzési paletta

2024. január 15.

A Miskolci Egyetemen oktatott tudományterületek palettájáról több mint 300 képzés közül választhatnak a leendő hallgatók. A miskolci felsőfokú oktatás és a diákélet sokszínűségét mutatta be az universitas a 2024-es általános felvételi időszakra készülve a január 13-án zárult Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.

Három napra az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításra költözött a Miskolci Egyetem

2024. január 11.

Az észak-magyarországi régió legszélesebb és legszínes képzési palettáját a Miskolci Egyetem mutatja be a január 11-én, csütörtökön megnyílt budapesti Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. Az egyetem oktatási kínálatát a HUNGEXPO A pavilonjában, a HF27 standon lehet megtalálni a szombat estig nyitva tartó seregszemlén.

Nők az IT szektorban – tájékozódás a fejlesztői karrierépítésről

2024. január 9.

Informatikai, alkalmazott informatikai és mérnöki karokról, valamint az informatika és a programozás iránt érdeklődő egyetemista lányoknak mutatja be a fejlesztői világot Job Shadowing programján a ZEISS Digital Innovation Hungary miskolci irodájában. A programra január 23-ig lehet jelentkezni.

Visszatekintő – 2023. DECEMBER

2024. január 7.

Képzések, értékek, szépségek – két napban a miskolci egyetem | Környezetvédelmi startup ötletek versenyeztek | Egyetemi advent – adománygyűjtés indult az első gyertya fényénél | A miskolci egyetem is a MOB kettőskarrier-program partnere lett