Visszatekintő – 2023. MÁRCIUS

2023. december 29.

Modern polimertechnológia – fröccsöntés mikropontossággal | Csúcsot döntött a látogatók száma az idei Miskolci Ásványfesztiválon | Világasztal körül az ízek kavalkádjában – International dinner 2023 | Petőfi 200 szóban | Kitüntetésekkel ismerték el a Miskolci Egyetem oktatóinak munkásságát | Robotsebészet – a jövő technológiája már elérhető közelségben | „Ha Selmec hív, mi ott leszünk!”

Elhunyt Czibere Tibor akadémikus (1930–2023), a Miskolci Egyetem egykori rektora

2023. december 28.

Életének 94. évében elhunyt Czibere Tibor, a Miskolci Egyetem egykori rektora, Kossuth- és Széchenyi-díjas magyar gépészmérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja.

Visszatekintő – 2023. FEBRUÁR

2023. december 28.

Együttműködés a Horvát Katolikus Egyetemmel | Diplomaünnep ezernél több új diplomással | Egyedülálló fluidumkitermelés képzés kiváló együttműködés a Mol-lal | Végzős egyetemistákat jutalmaztak Bosch-díjjal | A talajtan központja lett a Miskolci Egyetem | Roósz András: az életműdíj csak egy állomás

Visszatekintő – 2023. JANUÁR

2023. december 27.

„Az egyetem maga határozza meg a jövőképet” | Újévköszöntő gondolatok a tudományos élet, a gazdaság és a közösség együttműködéséről | Himnusz 200 – születésnapi meglepetés a Miskolci Egyetem hallgatóitól | A magyar kultúra napja: kivételes örökségünk a selmeci diákhagyományok | Újabb akadémikusát ünnepli a Miskolci Egyetem

Békés, boldog karácsonyt!

2023. december 22.

Békés boldog karácsonyt kíván a Miskolci Egyetem! Videóösszefoglalónk a 2023-as advent eseményeiről >>

Együttműködés a MÁV-VOLÁN-csoporttal

2023. december 21.

Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-VOLÁN-csoport a Miskolci Egyetemmel december 20-án. A dokumentum aláírói az egyetem akadémiai tudásának, valamint a cégcsoport üzleti tapasztalatainak ötvözésével kívánják emelni a hazai műszaki, informatikai, gazdálkodási és társadalomtudományi képzés színvonalát.

A mesterséges intelligencia területén is erősíti hallgatóit a Miskolci Egyetem

2023. december 19.

A mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó területeken együttműködési keretmegállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és a United Call Centers Kft. A szerződés értelmében a Miskolci Egyetemnek a mesterséges intelligencia területén kínált képzéseit a United Call Centers sikeres vállalati tapasztalatával gazdagítja, lehetővé téve ezzel a hallgatók számára a piaci igényeknek megfelelő, kiemelkedő tudás megszerzését.

Célba értek az adventi adományok

2023. december 18.

A Miskolci Egyetem adventi adománygyűjtése idén a miskolci Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház lakóinak megsegítésére indult. A karitatív akcióban összegyűlt ajándékok még karácsony előtt eljutottak a kedvezményezettekhez.

Graz-i koncertúton a zeneművészeti növendékei

2023. december 18.

A Johann Joseph Fux Konzervatórium Studio Chor együttesével adott karácsonyi hangversenyt Grazban a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kar vegyeskara az intézmény vonós- és fúvósegyüttesének kíséretével.

Második mérföldkövét zárta a DigitALL projekt

2023. december 15.

A „DigitALL – Az oktatás digitális átalakítása a Miskolci Egyetemen” elnevezésű projekt előrehaladásáról sajtótájékoztató keretében adtak tájékoztatást a projekt vezetői. A digitális oktatás módszertanának kidolgozására, a gyakorlati oktatást segítő digitális infrastruktúra fejlesztésére, valamint az információtechnológiához kapcsolódó hallgatói és oktatói készségek megalapozására közel 3,441 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Miskolci Egyetem a Széchenyi Terv Plusz pályázatán a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz program keretében.