Jó gyakorlatok a humánerőforrás területén

2023. december 15.

A Miskolci Egyetem mutatkozott be a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) HR-klubjában. A találkozón előadást tartott Horváth Zita rektor és Fükő László, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Kuratóriumának elnöke.

Öt nyertes miskolci kutatói-fejlesztői pályázat a Kooperatív Doktori Programban

2023. december 14.

A Miskolci Egyetemről öt pályázat nyert a Kooperatív Doktori Programban, amely jelentős ösztöndíjjal segíti a vállalati együttműködésben, doktori képzés keretében folytatott kutatásokat, ösztönözve a piaci igényekre épülő tudományos karrierépítést és Magyarország innovációs versenyképességét. A programban összesen több mint négymilliárd forint értékben nyert támogatást 17 hazai egyetem 150 pályázója – adta hírül közleményében a Kulturális és Innovációs Minisztérium.

Elhunyt a Miskolci Egyetem díszdoktora, Stanislav Kmet’

2023. december 14.

A Kassai Műszaki Egyetem korábbi rektora sokat dolgozott azon, hogy minél szorosabb szakmai kapcsolat legyen a miskolci és a kassai felsőoktatási intézmények között.

A nemzetközi kapcsolatépítés új formái - egyetemi küldöttség járt Kínában

2023. december 14.

A Pekingi Vegyipari Egyetemen (BUCT) járt a Miskolci Egyetem delegációja, amely részt vett a 3. Út és Övezet Fórumon. A felsőoktatási intézmények közötti jövőbeli együttműködés fókuszában a vegyipar, az anyag- és a gazdaságtudomány, valamint a gépészmérnöki területek állnak.

Az akadémiai együttműködés évtizedei

2023. december 13.

A Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Akadémiai Bizottságának 1979-ben történt alapítása óta eltelt évtizedeit kiállításon mutatták be a Miskolci Egyetem előcsarnokában. A tárlat alkalmat adott arra, hogy a köztestület megerősítse együttműködését az intézménnyel.

Módosult az egyetemi munkavállalók kollektív szerződése

2023. december 12.

Változott a Miskolci Egyetem munkavállalóira vonatkozó kollektív szerződés. A módosításokat, amelyeket a Munka Törvénykönyvében bekövetkezett változások indokolták, a napokban írta alá az egyetem rektora és a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének ME Intézményi Szervezetének elnöke.

Karácsonyi meglepetés: kortárs könnyűzenei képzést indít a Miskolci Egyetem

2023. december 12.

Kortárs könnyűzenei alapszakot indít a Miskolci Egyetem 2024 szeptemberétől. A fővárosban működő Póka Egon Művészeti Akadémiával közös képzésben Magyarország legjelentősebb művészei is részt vesznek – jelentette be az intézmény rektora az egyetemi dolgozók karácsonyi ünnepségén.

Kortárs Hangon '24 irodalmi pályázat

2023. december 12.

Vers és kispróza műfajokban Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot hirdet a Miskolci Egyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Partiumi Keresztény Egyetem a Kárpát-medence magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatók számára.

Egyetemi hivatali szünet: december 27–29.

2023. december 12.

Zárva lesz a Miskolci Egyetem a karácsonyi és szilveszteri ünnepek között. Ebben az időszakban szünetel az elektronikus és személyes ügyintézés.

1 perc ME: Nyílt napok a campuson – Ünnepi hangverseny – Jótékonysági futás

2023. december 11.

Izgalmas programokkal, látványos bemutatókkal, különleges képzési ajánlatokkal várta nyílt napjain a pályaválasztás előtt állókat a Miskolci Egyetem. | Adventi koncertet adtak a Zenepalotában a Bartók Béla Zeneművészeti Kar növendékei. | Egy valódi Mikulás is lefutotta a kétezer méteres távot a Miskolci Egyetem jótékonysági Mikulás-futásán.