Balneoterápiától a kettős diplomáig

2023. november 16.

Együttműködési megállapodást kötött a Partiumi Keresztény Egyetem és a Miskolci Egyetem. Az két intézmény együttműködése többek között az egészségfejlesztés, a balneoterápia, illetve az egészségügyi és szociális munka területeit is érinti majd.

SteelTech-Center Hungary: egyéves a miskolci acélipari mintaprojekt

2023. november 16.

A Miskolci Egyetemen 2022 őszén létrejött a SteelTech-Center Hungary szervezeti egység, amelynek elsődleges célja a magyar acélipar megújításának és utánpótlás-nevelésének támogatása. A kivételes mintaprojekt az ipar és a felsőoktatás újszerű oktatási és kutatás-fejlesztési együttműködését képviseli, fókuszban tartva a számos szakterületet érintő acélipari folyamatok átalakítását.

1 PERC ME: Emlékest - Egy évtizednyi tapasztalat - Megújul a hollóstetői pihenő

2023. november 15.

Cziffra György, a 20. század második felének legjelentősebb zongoraművészének emléknapot szentelt a Miskolci Egyetem, a művész születésének 102. évfordulóján. 10 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete. Megújul a hollóstetői pihenő.

Felelősséggel a határon túli magyar felsőoktatásért

2023. november 14.

Kibővítette együttműködési megállapodásának kereteit a Miskolci Egyetem és a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem. A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karával 2023. november 14-én aláírt partnerségi egyezmény célja az intézmények közötti oktatási, tudományos és szakmai kapcsolatok további elmélyítése, az oktatói, kutatói és hallgatói mobilitás elősegítése.

Prima-díjat kapott az egyetemi sportegyesület

2023. november 13.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetének Prima-díjasa lett idén a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC). Az elismerést az egyesület képviselői a Miskolci Nemzeti Színházban tartott Prima-gálán vették át 2023. november 11-én.

Levegőt! - szemléletváltás a Miskolci Egyetem fejlesztésének köszönhetően

2023. november 13.

A Miskolci Egyetem támogatásával az országban elsőként Miskolcon jött létre több mint két évvel ezelőtt a PM-monitoring, a levegőben lévő szállóport mérő rendszer. Az egyetem saját fejlesztéséről, annak lehetőségeiről Dr. Dobó Zsolt tudományos főmunkatárssal beszélgettünk.

Kötődések, kapcsolatok, közelítések

2023. november 13.

Prof. Dr. Horváth Zitával beszélgetett Hajnal József újságíró azon a pódiumbeszélgetésen, amelynek a MAB-székház adott otthont.

Konferenciával emlékeztek az úttörő gondolatokat megfogalmazó jogtudósra

2023. november 10.

Az agrárjog elméleti megalapozásában is elévülhetetlen érdemeket szerzett Novotni Zoltán professzor, a Miskolci Egyetem egykori dékánja és rektorhelyettese halálának 30. évfordulójára ünnepi konferenciával emlékezett meg az Állam- és Jogtudományi Kar.

Ipari automatizálásban ezüstérmes lett a Miskolci Egyetem csapata

2023. november 10.

A CU.BEtogether országos mérnökhallgatói versenyen 2. helyezést ért el a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának csapata. A versenyzőknek egy komplex ipari automatizálási feladatot kellett megoldaniuk.

Megújul a hollóstetői egyetemi bázis

2023. november 10.

Felújítják a Miskolci Egyetem hollóstetői pihenőjét, így az épület immár a mai kor igényei szerint átalakítva, hamarosan újra helyszíne lehet szakmai értekezleteknek, közösségi programoknak.