GreenJobs – Új karrierutak a fenntarthatóság körül

2023. november 27.

A jövő üzleti gondolkodása és a fenntarthatóságot szem előtt tartó cselekvés, valamint ennek kapcsán az egyetemi oktatás előtt álló kihívásokról rendez közös konferenciát az International School of Management és a Miskolci Egyetem. A Dortmundban zajló eseményhez online is lehet csatlakozni.

Nyílt napok a Miskolci Egyetemen - december 7-8.

2023. november 24.

Észak-Magyarország legszélesebb felsőoktatási kínálatát mutatja be a Miskolci Egyetem nyílt napjain, december 7-én és 8-án.

Miskolci zeneművész növendékek sikere a Danubia Talents nemzetközi zenei versenyen

2023. november 24.

Kiemelkedő sikereket értek el a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának növendékei ének és kamarazene kategóriában a Danubia Talents 2023 Nemzetközi Zenei Versenyen.

Podcastban ajánljuk – Fükő László volt a vendég

2023. november 23.

Az ember a legnagyobb értéke egy vállalatnak – erről is beszélt Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója, aki egyben a Miskolci Egyetemet fenntartó Universitas Miskolcinensis Alapítvány elnöke is a boon.hu podcastjában.

Hulladékcsökkentés – az MFK csapata idén sem kímélte a kezét!

2023. november 22.

A Miskolci Állatsegítő Alapítvány, a M.Á.S.A. telephelye közelében szerveztek szemétszedést hallgatók az Európai Hulladékcsökkentési Héthez kapcsolódva. A Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar minden évben csatlakozik a kontinens környezetvédelmi eseményéhez.

Pályázat: Magyarország az Európai Unióban és a világban

2023. november 22.

„Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” címmel pénzdíjas pályázatot írtak ki egyetemi, főiskolai hallgatóknak 12 témakörben. Beküldési határidő: 2024. március 11.

1 perc ME: Príma-díjas a MEAFC – Balneoterápiától a kettős diplomáig – Anyagtudományi karriernap

2023. november 21.

Prima-díjat kapott a Miskolci Egyetem Atlétikai és Futball Clubja, a MEAFC. | Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a Partiumi Keresztény Egyetem. | A duális képzésről, szakmai gyakorlati lehetőségekről, szakdolgozati témákról és álláslehetőségekről kaphattak tájékoztatást hallgatók az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar Duális és Karriernapján.

Elismerték kollégánkat és az intézményi munkát

2023. november 20.

A Miskolci Egyetem Tudományos és Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának vezetője, Sándor Krisztina oklevelet vehetett át az Erasmus+KA 171 program kiemelkedően sikeres intézményi megvalósításáért a Tempus Közalapítvány Nemzetközi Koordinátori Találkozóján.

Duális nap diákokkal és üzleti partnerekkel

2023. november 20.

Tutor-program: a tanulásban is számíthatsz a kortársaidra!

2023. november 17.

Személyes támogatást kínál a Miskolci Egyetem azoknak a hallgatóknak, akik egy-egy tárgyat magasabb szinten szeretnének teljesíteni. Az ingyenesen elérhető Tutor-program lehetőséget kínál arra, hogy szakmailag felkészült kortársak segítségével könnyebben tudják teljesíteni a tantárgyi követelményeket.