1 perc ME: Centenárium - Együtt a tudományért - Búcsúzott Atom

2023. november 7.

A Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar Nyersanyagelőkészítés és Környezettechnológia Intézete centenáriumi előadássorozatot rendezett. - Együttműködési megállapodást írt alá a Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem, amelynek célja a természettudományos ismeretek népszerűsítése. – Elbúcsúzott Atom, a vakvezető tanuló kutya a Miskolci Egyetemtől.

Cziffra György emléknap

2023. november 6.

Emléktábla-avatással, filmvetítéssel, valamint Kovács Kati énekesnő és Balázs János zongoraművész koncertjével emlékeznek Cziffra Györgyre a Miskolci Egyetemen november 8-án.

Bolyai-ösztöndíjat érő energetikai kutatás

2023. november 6.

Energetikai témájú kutatási témájával a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának docense, Szamosi Zoltán elnyerte a 2023. évi Bolyai-ösztöndíjat. Az Energetikai és Vegyipari Gépészeti Intézet kutatója a támogatással még mélyebben beleáshatja magát a biomasszából kinyerhető gázok energetikai célú felhasználásának és az energiatárolásnak a témakörébe.

100 év tapasztalattal a városi bányászatig

2023. november 3.

A Nyersanyagelőkészítés és Környezettechnológia Intézet alapításának 100. évfordulóját centenáriumi rendezvénnyel ünnepelték meg a MAB-székházban és a Miskolci Egyetemen.

Az emlékezés napja

2023. november 3.

Az 1956-os forradalmat leverő szovjet invázió idején Miskolcon csak az Egyetemvárosban alakult ki jelentősebb fegyveres harc. Az ide vezényelt harckocsik lövedékei két diák életét oltották ki 1956. november 4-ének hajnalán. Rájuk is emlékezünk Ungváry Rudolfnak a miskolci egyetem diákparlamentjének történetét feldolgozó, Utána néma csönd című könyvének részletével.

Élő kapcsolat az ipar és az egyetem között

2023. november 3.

Szakmai napot rendezett a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar. Az energiaszektor és többek között a nyersanyagipar cégei is részt vettek az eseményen.

Perbeszédverseny – jogi tudás és retorika

2023. november 2.

Büntetőjogi perbeszédversenyt rendez november 23-án az Állam- és Jogtudományi Kar.

1 perc Miskolci Egyetem

2023. október 31.

Karrier gyorsítópályán, zölden és tudományosan, és tök jó lámpásokat faragtak – szalagcímekben az elmúlt hét hírei.

Atom búcsúzik az egyetemtől

2023. október 30.

Hamarosan egy látássérült segítőtársa lesz a négylábú vakvezető tanuló. Megmutatjuk, milyen nagyra nőtt és mennyi simogatást kapott a búcsú előtti utolsó napokban is.

A Miskolci Egyetem kutatói a kutatói világrangsorokban

2023. október 30.

„A világ legjobb 100 000 kutatója” Ioannidis-listán a Miskolci Egyetem több kutatója is szerepel.