Tisztelet a Miskolci Egyetem 56-os hőseinek!

2023. október 20.

Az egykori 1956-os miskolci egyetemistákkal, a forradalom és szabadságharc szemtanúival tartott rendhagyó történelemórával emlékezett meg a Miskolci Egyetem a 67 évvel ezelőtt eseményekről.

Keresztféléves képzési kínálat

2023. október 20.

A Miskolci Egyetem négy kara hirdet mesterképzéseket a 2024. évi keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban. A jelentkezési határidő 2023. november 15., szerda éjfél. A meghirdetett képzések mindegyike magyar állami ösztöndíjas és önköltséges formában is indul. A felvételi eljárásban az egyetem nem határozott meg jogszabályi minimumpontszámot.

Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program pedagógus hallgatóknak

2023. október 20.

Ismét lehet jelentkezni a pedagógus hallgatók tanulmányait jelentős összegű ösztöndíjjal segítő Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Programba. A pályázatokat 2023. október 27-ig lehet benyújtani.

Járóbeteg szakrendelések indultak a ME-ETK Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központban

2023. október 20.

Járóbeteg szakrendelések indultak az egyetemi oktatók, dolgozók és hallgatók részére a Miskolci Egyetemen a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház támogatásával az E/4. kollégium földszintjén, a ME-ETK Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központban.

Alapítványi ösztöndíjat kaptak

2023. október 20.

Ünnepélyes keretek között adták át az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíjait a Miskolci Egyetemen.

Zemplén Trip – a Miskolci Egyetem külföldi hallgatói Tokaj-Hegyalján

2023. október 20.

Elsőkézből ismerkednek meg a magyar kultúrával és élnek át feledhetetlen élményeket tanulmányaik során a külföldi hallgatók a Miskolci Egyetemen. Az UNESCO Világörökség részét képező Tokaj-Hegyalján és a Zemplénben kirándultak.

Selmeci akadémisták ünnepe

2023. október 19.

A Bányászati Akadémia megalapítására emlékeztek Selmecbányán. Az ünnepi eseményen utódintézményként a Miskolci Egyetem küldöttsége is részt vett.

Stratégiai együttműködés a MOL-lal, bővülő tématerületeken

2023. október 19.

Stratégiai együttműködési szerződést kötött a MOL és a Miskolci Egyetem hároméves időtartamra az oktatás és az alkalmazott kutatás területén fennálló több évtizedes kapcsolatuk tovább erősítésére. A vállalat és az egyetem a hagyományos műszaki földtudományok, a vegyipari és a petrolkémiai gépészet mellett olyan új területeken is együttműködik, mint a hulladékkezelési technológiák.

Séta rózsaszínnel – együtt léptek az emlőrák megelőzéséért

2023. október 17.

Minden eddiginél többen sétáltak a Miskolci Egyetem Rózsaszín sétáján, amellyel a mellrák megelőzésére, a szűrővizsgálat és az egészségtudatosság fontosságára hívták fel a figyelmet.

1perc ME: Jó a közösség – Statisztika Plusz – Három híján száz

2023. október 17.

A külföldi hallgatók megismerkedhetnek a Nemzetközi Hallgatói Önkormányzattal és a tanév programjaival a Miskolci Egyetemen hagyományosan rendezett Welcome Day-en. | Hagyomány- és egyben kapcsolatteremtő tudományos konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Statisztika + címmel. | Rekordszámban adtak vért a Miskolci Egyetem dolgozói és hallgatói a Magyar Vöröskereszt által szervezett véradáson két napon keresztül.