Farewell Reception - Elbúcsúztak a végzős külföldi hallgatók

2019. július 10.

Vidám összejövetel keretében búcsúztak és ünnepeltek a végzős külföldi hallgatók 2019. június 25-én a Miskolci Egyetem Szenátustermében. A rendezvényen felidézték az itt töltött évek legemlékezetesebb pillanatait, közösen énekeltek, majd egy táncot is bemutattak.

Megtekinthető a gépész díszoklevél-átadó ünnepség felvétele

2019. július 6.

Ezen a felületen tekinthető meg a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vas-, gyémánt- és aranyoklevél-átadó ünnepségének felvétele.

AMPER 2019

2019. július 4.

Idén ismét belekóstolhatott az egyetemi bulik hangulatába mindenki, aki részt vett a június 14-én tartott aMpEr Felvételi Juniálison. Az egyetemi Díszaulában és Díszudvaron tartott fesztivál során az egyetemünkre jelentkezett középiskolások szórakozva ismerkedhettek meg leendő hallgatótársaikkal és a karok képviselőivel.

Idén is élőben közvetítettük a júniusi diplomaátadó ünnepségeket

2019. június 21.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2019. június 27-én (csütörtökön) és 28-án (pénteken) – mindkét napon 10.00 és 14.00 órai kezdettel – tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten megtekinthetőek.

Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ nyílt az egyetemünkön

2019. június 11.

A korszerű anyagokra és vizsgálataikra, a modern anyagtechnológiákra, valamint az intelligens irányításra és automatizálásra fókuszál az az új központ, amelyet egy 5 milliárd forintos program egyik eredményeként a minap adtak át a campuszon.

Sikeresen zárult a Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 Konferencia

2019. június 4.

14 szekcióban több mint száz előadás hangzott el azon a konferencián, amellyel az Észak-kelet Magyarországon és a régión túl tevékenykedő, műszaki tudományos kutatást folytató személyek számára kívántak lehetőséget biztosítani a szervezők az aktuális munkáik, kutatási eredményeik bemutatására.

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

2019. június 4.

A vasúti járműgyártással és -javítással foglalkozó miskolci cég és az egyetem kapcsolata a 2000-es évek elejére nyúlik vissza, amikor több apróbb technológia fejlesztési feladat megoldásában vettek részt az egyetem szakemberei. Az együttműködés az eltelt csaknem két évtized alatt egyre szorosabbá vált, és nem csak a képzésre és a szakmai gyakorlatokra, de a technológia fejlesztésben való részvételre, valamint közös K+F feladatok megvalósítására is kiterjedt.

Paks II. Akadémia indul egyetemünkön

2019. május 30.

Együttműködési megállapodást kötött a Paks II. Zrt., vagyis az új atomerőművi blokkok kivitelezéséért felelős projekttársaság és a Miskolci Egyetem 2019. május 29-én. Az együttműködésnek köszönhetően a Paks II. Akadémia keretében szeptembertől a Miskolci Egyetem hallgatói az alapképzésre épülő atomerőművi üzemeltetési szakmérnök megnevezésű szakirányú képzésben vehetnek részt.

Ösztöndíjas hallgatók, fiatal kutatók mutatták be kutatási eredményeiket

2019. május 29.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjas alap-, mester- vagy doktori képzésben részt vevő hallgatói, valamint doktorjelöltek és fiatal oktatók, kutatók konferencián mutatták be friss kutatási eredményeiket 2019. május 29-én.

Átvették okleveleiket a Szépkorúak Akadémiája hallgatói

2019. május 24.

Ünnepélyes keretek között a Miskolci Egyetem Díszaulájában vehették át certifikációjukat azok a szépkorú hallgatók, akik a tanév során 26 alkalommal összesen 104 órányi előadást hallgathattak meg az egyetem professzoraitól, oktatóitól.