Star Wars-figurák is ellátogattak a Kutatók Éjszakájára

2019. szeptember 30.

Idén is fergeteges programokkal, izgalmas bemutatókkal és kísérletekkel várta a Miskolci Egyetem mindazokat, akik a tudomány világába kívántak bepillantani, és érdekes, közérthető módon szerettek volna új ismereteket és élményeket szerezni.

Matematikából is indul az érettségire felkészítő oktatás

2019. szeptember 26.

A Miskolci Egyetem Matematikai Intézete ingyenes előkészítő oktatást tart olyan 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik emelt szintű érettségit szeretnének tenni matematikából.

A 21. századi elvárásoknak is megfelelő kulturális antropológia alapszak indul egyetemünkön

2019. szeptember 25.

A 2020/2021-es tanévtől Magyarországon egyetlen helyszínen, a Miskolci Egyetemen tanulhatnak a diákok alap (BA) szakon kulturális antropológiát. A leendő kulturális antropológusok – ahogy a korábban végzettek is - a vállalati, az állami/önkormányzati és a civil szférában egyaránt sikeresen hasznosítják tudásukat.

Középiskolás diák természetfotóiból nyílt kiállítás a régi aulában

2019. szeptember 24.

Ifj. Bóta István, a Földes Ferenc Gimnázium tanulója készítette azokat a fotókat, amelyeket október közepéig lehet megtekinteni az A/4-es épület földszintjén. A diák a felvételein keresztül szeretné rávenni korosztályát, hogy hagyják ott a virtuális világot, mozduljanak ki szobáikból, és lessék meg a természet titkait a Bükkben.

Idén is indít fizikából ingyenes érettségi előkészítőt az egyetem

2019. szeptember 19.

A Miskolci Egyetem Fizikai Intézete ebben a tanévben is ingyenes előkészítőt hirdet azon 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik fizikából szeretnének érettségizni, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányaik során fizikát fognak tanulni.

Egyetemünk megújította stratégiai együttműködési megállapodását a Joysonnal

2019. szeptember 16.

Együttműködési megállapodást írt alá 2019. szeptember 11-én Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora és Prof. Dr. Deák Csaba, az egyetem kancellára a Joyson Safety Systems Hungary Kft. ügyvezetőjével, Kersten Bachmann-nal. A stratégiai megállapodás valójában egy már meglévő együttműködés és partnerség megújítása, hiszen a cég már évek óta duális képzési partnere a Miskolci Egyetemnek.

Katonai Toborzó Iroda nyílt az egyetemen

2019. szeptember 16.

Milyen lehetőséget nyújt ma a honvédség egy fiatal számára? Melyek azok az előnyök, amelyeket egy egyetemista kaphat a honvédségtől? Ezekről is információt kaphatnak a Miskolci Egyetem hallgatói, ha betérnek a Magyar Honvédség most megnyílt toborzó irodájába, mely folyamatosan várja majd a campuson a katonai szolgálati formák iránt érdeklődő jelentkezőket.

Újabb oktatóink részesültek rangos kitüntetésben (FRISSÍTETT!)

2019. szeptember 12.

A 2019. évi Bányásznap központi ünnepségén három oktatónk is rangos kitüntetésben részesült.

70 éve Miskolcon – megkezdődött a jubileumi tanév

2019. szeptember 11.

Jubileumi Ünnepi Szenátusülés keretében nyitotta meg a 2019/2020-as tanévet Prof. Dr. Torma András rektor szeptember 6-án, hiszen 70 évvel ezelőtt, 1949-ben kezdte meg első tanévét Miskolcon – Nehézipari Műszaki Egyetem néven – egyetemünk a Dudujka völgyben.

Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

2019. szeptember 9.

Az ózdi huszárok jelenlétében rendezték meg a Miskolci Egyetem Ózdi Kihelyezett Tagozatának tanévnyitó ünnepségét 2019. szeptember 4-én.