A Miskolci Egyetem Rátok vár az Educatio szakkiállításon!

2022. január 14.

Csütörtökön megnyílt a rendezvény a budapesti Hungexpo területén, ahova több tízezer diákot várnak.

Nagy az érdeklődés az Educatio szakkiállításon a Miskolci Egyetem iránt

2022. január 13.

Nagy standdal, jókedvvel, sok érdekességgel és hasznos információkkal várják a kiállításra érkezőket az egyetem küldöttségének tagjai. Már délelőtt arról számoltak be kollégáink, hogy rengeteg kérdést kaptak.

Az év önkéntese 2021

2022. január 12.

Átadták Az év önkéntese díjat január 6-án a Miskolci Egyetemen. A Közösségi Szolgálati Iroda (KÖSZI) által alapított díjat Sári Patrik angol-történelem tanár szakos hallgató vehette át, aki a 2021-es évben kiemelkedő közösségi munkát végzett egyetemünkön.

Egy rövid, de annál jobb hír a jogászoktól

2022. január 12.

Újabb sikert értek el az Állam- és Jogtudományi Kar diákjai. Ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez.

Amikor a kapcsolati tőke, valódi tőkévé alakulhat

2022. január 11.

A Miskolci Egyetem nemzetköziesítési pályázatot ír ki a kifelé irányuló Erasmus+ hallgatói mobilitás népszerűsítésére, létszámuk növelésére a 2022/23. tanév első félévére vonatkozóan. Nem is egyet, hanem kettőt! Az egyikkel oktatókat, dolgozókat, a másikkal hallgatókat szólítanak meg.

Educatio Szakkiállítás 2022 – egyetemünk nagy standdal várja az érdeklődőket

2022. január 11.

Az első szállítmány már elindult Budapestre, és megkezdődött a mintegy 150 négyzetméteres terület összeszerelése, berendezése. Aki teheti és arra jár mindenképpen látogasson el a Hungexpo „A” pavilon H-18 jelű standjára.

Mindenre nem lesz gyógyír a körforgásos gazdaság, de megkerülhetetlen

2022. január 7.

Növekvő nyersanyag és energiaigény jellemzi a globális gazdaságot. Ebből Magyarország sem vonhatja ki magát. A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának dékánja azt mondja, most kell észnél lenni, merre haladunk majd, az intézmény oktatási palettája mindenesetre készül a jövő kihívásaira. Prof. Dr. Mucsi Gáborral beszélgettünk.

Pályázati felhívás a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány programjában való részvételre

2022. január 4.

A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány tehetségeket támogató programja első lépéseként várja Kárpát-medencei, kiemelkedő tehetségű, 14 és 30 év közötti, nappali tagozatos képzésben résztvevő fiatalok jelentkezését.

A nemzetközi mobilitási helyzet egyre fokozódik!

2022. január 4.

Ki ne emlékezne erre a némileg átalakított klasszikusra a Tanú című filmből? A helyzet az, hogy kicsit igaz is, ám egészen más aspektusból. Februártól újabb lehetőségek nyílnak az egyetem előtt, hogy még több diák és oktató utazzon külföldre vagy jöjjenek onnan hozzánk. Sándor Krisztina nemzetközi igazgató és Andráskó Dóra Erasmus+ koordinátor közös információs előadása lesz a témában január 11-én 13 óra és 14.30 között a Szenátusteremben.

Végéhez ért a Miskolci Egyetem egyik legsokoldalúbb projektje, a FŐNIX ME

2022. január 4.

Online tartotta meg záró rendezvényét 2021 decemberében a Miskolci Egyetem egyik legsokoldalúbb projektje, a FŐNIX ME. A 2017-ben induló, 1,8 milliárd forintos, 100%-os támogatási intenzitású projekt 10 részprojektjében több mint 650 egyetemi munkavállaló bevonása történt meg. Célja a Miskolci Egyetem megújítása, versenyképességének fokozása, képzései és szolgáltatásai minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítása volt.