Első Multilingual World Café a Miskolci Egyetemen

2022. március 2.

Múlt pénteken indította útjára Multilingual World Café elnevezésű programját a Miskolci Egyetem Közösségi Szolgálati Irodája (KÖSZI). Az egyetem Élményközpontjában mostantól havi rendszerességgel megrendezendő esemény célja, hogy jó hangulatú angol nyelvű beszélgetést, közös gondolkodást kezdeményezzen az egyetem magyar és külföldi hallgatói, dolgozói között.

“Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak” című kiállítás a Miskolci Egyetemen

2022. március 1.

2022. március 9.-17. között a Miskolci Egyetemre érkezik a „Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak” című vándorkiállítás. A kiállítás utazás a történelemben, bemutatja a civil diplomácia legnemesebb hagyományait.

HÖOK közgyűlés volt a Miskolci Egyetemen

2022. február 28.

Nem először és nem is utoljára adott otthont intézményünk a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája legfőbb döntéshozó szervének. A többi között együttműködési megállapodást is aláírtak az Innovációs és Technológiai Minisztériummal.

Nagy sikere volt a III. Közgáz Miskolc Tehetségnapnak

2022. február 28.

Várakozáson felüli érdeklődés övezte a III. Közgáz Miskolc Tehetségnapot. A Gazdaságtudományi Kar több mint 50 hallgatója és oktatója vett részt az eseményen, ahol átadásra kerültek a 2021. őszi TDK oklevelei és három kerekasztal beszélgetésen is részt vehettek az érdeklődők.

Március 8-ig lehet jelentkezni a Vadász Dénes Informatikai Versenyre

2022. február 25.

Folytatódik a Vadász Dénes Informatikai Verseny a Miskolci Egyetem Informatikai Intézetének szervezésében.

ELÉRHETŐK A 2022. februári DIPLOMAOSZTÓKON KÉSZÜLT FÉNYKÉPEK ÉS VIDEÓK

2022. február 24.

Elérhetők és letölthetők a 2022. február 3-ai délelőtti (GTK, BTK és ETK) és délutáni (MFK, MAK és ÁJK), valamint a 2022. február 4-ei délelőtti (GÉIK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók.

Jól halad a könyvtár, levéltár és adatelemző központ építkezése

2022. február 24.

Néhány napja bejáráson is meggyőződött erről az egyetem és a kuratórium vezetése. Az alapkövet tavaly nyár elején rakták le.

Lezárult a „Többször használható antivirális és antibakteriális maszkbetét (fotoaktív membránszűrő) kifejlesztése” elnevezésű projekt a Miskolci Egyetemen

2022. február 24.

A cél egy többször is használható antivirális és antibakteriális maszkbetét (membránszűrő) kifejlesztése volt, amely jelentősen növelheti a jelenleg használatos maszkok hatékonyságát. A miskolci kutatók sikeresen oldották meg a feladatot.

Döntöttek a Magyar Jogász Egylet Ösztöndíjprogramjáról a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán

2022. február 23.

A Magyar Jogász Egylet (MJE) és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar közötti együttműködési megállapodás alapján a 2021/22-es tanévben először hirdették meg a Magyar Jogász Egylet Ösztöndíjprogramját, amelynek keretén belül graduális joghallgatók, valamint jogász szakon végzett, ösztöndíjas doktoranduszhallgatók pályázhattak kiemelkedő tudományos, illetve tudományszervező tevékenységük támogatására.

Közös állatvédelmi szakjogászképzés az Állatorvosi Egyetemmel

2022. február 23.

Az országban elsőként, 2022 őszén új, jogászokat célzó állatvédelmi szakjogász képzések indulnak a Miskolci Egyetemen. Az új szakirány meghirdetésével kapcsolatban együttműködési megállapodást kötött az Állatorvosi Egyetem és a Miskolci Egyetem.