Kínai újév, új kurzusokkal

2022. január 31.

Idén február elsején köszönt be a kínai újesztendő! 2022 a tigris éve. E nemes állat az erő, a fenségesség, a stabilitás szimbóluma Kínában és Ázsiában, amely megvéd a gonosztól és a rossztól!

Sikeres az egyetemi alapítvány ösztöndíja

2022. január 31.

A többi között szakirodalomra, számítástechnikai eszközökre költik a mindennapi kiadások mellett az Universitas Miskolcinensis Alapítvány ösztöndíját a hallgatók. Két bölcsész hallgató mesélt erről a napokban a RádióM reggeli műsorában.

Albérletárak Miskolcon és más egyetemi városokban

2022. január 28.

Vegyes képet mutatnak a kiadásra kínált lakások bérleti díjai Magyarországon: Budapest az élvonalvezető, melyhez képest a vidéki városok jóval lemaradottak. A vidéki városok közül főként azok viszik a prímet, melyek egyetemmel rendelkeznek. Az ingatlannet.hu saját statisztikai adatai alapján összefoglalta, hogy pontosan milyen bérleti díjakkal is találkozhatunk Miskolcon és más egyetemi nagyvárosokban.

Elmarad az idei ásványkiállítás!

2022. január 28.

Március 12-13 között lett volna az idei esemény, a járvány emelkedő esetszámai miatt azonban úgy döntöttek a szervezők, hogy nem tartják meg a kiállítást.

Együttműködési megállapodás az Országos Mentőszolgálat és a Miskolci Egyetem között

2022. január 27.

Megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem az Országos Mentőszolgálattal (OMSZ), amelynek célja a kölcsönös együttműködés, egymás munkájának segítése. Ez magában foglalja a többi között a mentőszolgálat alaptevékenyégébe tartozó szakmai, oktatási és tudományos-kutatási programokat, közös pályázatok lehetőségét. Kuriózuma a kontraktusnak, hogy mind a 8 kart érinti.

Eszmetörténeti szakkönyvbemutató volt a jogi karon

2022. január 27.

„Az integrációs elméletek fejlődése Kelet-Közép-Európában” volt a címe annak a webináriumnak, amelyet a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara valamint a Mádl Intézet közösen tartott január közepén.

Téged is vár a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara

2022. január 25.

2022. február 15-ig jelentkezhetsz a Gépészmérnöki és Informatikai Kar 2022. szeptemberében induló képzéseire.

Nemzetstratégiai Kutatóintézet diplomamunka pályázat

2022. január 25.

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet pályázatot hirdet alap- és mesterszakos főiskolai és egyetemi hallgatók részére, nemzetstratégiai hangsúllyal készült kiemelkedő diplomamunkák jutalmazására.

Az utolsó kézfogás

2022. január 25.

Ez a kép tavaly augusztus végén készült kettőnkről. Nem tudhattuk, se Te, se én, hogy még egy ilyenre már nem lesz időnk. De én most ezen nem szomorkodnék. Inkább azt az örömöt osztanám, meg, hogy mennyi időt tölthettünk együtt.

Kedves Hallgatók, Doktoranduszok, Fiatal kutatók

2022. január 24.

A Miskolci Egyetem és az MVM Smart Future Lab Zrt. együttműködésében a 2021-2022 tanévben hallgatói vállalkozói inkubációs programot hirdettünk. Az első félévben e programot a Start-ME-up versennyel zártuk le, ahol másfél millió forintnyi pénzjutalmat osztottunk szét a hallgatók között.