A Mikulás egy bemelegítő futással kezdte a szezont

2021. december 1.

Mintegy 100-an gyűltek össze a Sportközpontban, hogy egy jó kis testmozgással egybekötött jótékonysági akción vegyenek részt. Nemcsak a Mikulás, hanem a rénszarvas és a lelkes támogatók is futottak és gyűjtötték az ajándékcsomagokat.

Egy PhD hallgató és egy dékán a díjazottak között

2021. november 30.

Pro Scientia díjat kapott Nagy Gáborné Ambrus Mária a Műszaki Földtudományi Kar PhD hallgatója és Mestertanár Aranyérmet Prof. Dr. Mucsi Gábor a kar dékánja.

Elhunyt Dr. Dabasi-Halász Zsuzsanna

2021. november 30.

Életének 54. évében, hosszan tartó, rendkívüli bátorsággal és türelemmel viselt súlyos betegségben elhunyt Dr. Dabasi-Halász Zsuzsanna, egyetemi docens, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke, az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács titkára.

Közeleg a Mikulás és a Karácsony, segítsünk a rászoruló gyerekeknek

2021. november 29.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor felhívása, amelyhez szeretnénk, ha minél többen csatlakoznának. Mert segíteni jó!

PCR szűrés az egyetemen

2021. november 29.

2021. december 2-től a Miskolci Egyetem ingyenes PCR szűrést biztosít az egyetem munkavállalói és hallgatói részére.

Pályázati lehetőség a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia logójának tervezésére

2021. november 26.

A Digitális Jólét Nonprofit Kft. pályázatot ír ki a neves rendezvény központi arculati elemének, az IOI 2023 logójának tervezésére. 2023-ban, Neumann János születésének 120. évfordulójának évében, Magyarország rendezheti meg Szegeden a fiatalok legrangosabb informatikai világversenyét, melyen közel száz ország középiskolás diákjai mérik össze tudásukat.

Jótékonysági Mikulás-futás jövő kedden!

2021. november 25.

Az ünnepek közeledtét a vírushelyzet miatti aggodalom és bizonytalanság sajnos idén is beárnyékolja. Ezekben a nehéz hétköznapokban kínálunk most lehetőséget egy kis kikapcsolódásra, méghozzá egy Jótékonysági Mikulás-futás rendezésével!

Volt bölcsész oktató kapott rangos díjat

2021. november 24.

A Borsod-Abaúj Zemplén Megyei Önkormányzat Vay Ábrahám Tudományos Díját a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi karának egyik alapító professzora, Dr. Tóth Péter kapta, akinek nagyon sokat köszönhet a tudományos élet.

Új lehetőség – nemzetközi felsőoktatási tanári díj

2021. november 23.

A PROFFORMANCE konzorcium Nemzetközi Felsőoktatási Tanári Díjat hirdet Ausztriában, Horvátországban, Csehországban, Grúziában, Szerbiában és Magyarországon is.

Egyenes út az általános iskolától a középiskolán át az egyetemig – együttműködés a beiskolázásért

2021. november 23.

Ezzel a címmel közös mintaprojekt kialakítása és működtetése céljából írt alá megállapodást a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon és a Komlóstetői Református Általános Iskola a Szakértők Regionális Egyesülete Miskolc közreműködésével.