Hírek

Elhunyt Kabdebó Lóránt, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának alapító dékánja

2022. január 24.

Életének 86. évében elhunyt Kabdebó Lóránt irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának alapító dékánja, Miskolc díszpolgára.

#NEMLUXUSTASKA Adománygyűjtő akció a Miskolci Egyetemen is!

2022. január 21.

Az Egészségtudományi Kar 2020 után most is csatlakozott az akcióhoz, amelynek célja, hogy a rászoruló hölgyeknek egy táskába össz­ecsomagolva alapvető női higiéniás csomagot gyűj­tenek, amit a kampány után a Magyar Máltai Szeretetszolgálat segítségével juttatnak el az érintettekhez. Aki tud, segítsen!

Bosch-díj

2022. január 20.

A “Bosch-díj”-ra a Miskolci Egyetem (ME) Gépészmérnöki és Informatikai Karának (GÉIK) vagy a Gazdaságtudomány Karának (GTK) 2021/2022-es őszi félévében diplomázó hallgatói pályázhatnak

Bosch gyakornoki állásbörze

2022. január 20.

A Bosch gyakornoki állásbörzét tart 2022. február 4-én, amelyre a Egyetemünk hallgatóit is meghívja.

Együttműködés a Miskolci Egyetem és a régió Tankerületei, valamint Szakképzési Centrumai között

2022. január 20.

Együttműködési megállapodást írtak alá a Miskolci Egyetem és a régió Tankerületei, valamint Szakképzési Centrumai. A megállapodás célja a felsőfokú képzések és középfokú oktatás feladatainak az összehangolása, beleértve a támogató tevékenységeket.

Ingyenes felkészítő tanfolyam emelt szintű történelem érettségire a Miskolci Egyetemen

2022. január 19.

Idén is folytatódik a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának programsorozata, amelynek célja hozzájárulni a felsőoktatásba felvételizők sikeres érettségijéhez. Az emelt szintű szóbeli történelem érettségi aktuális tematikájához fűződő előadásokat a Történettudományi Intézet oktatói tartják februárban és márciusban, szerdánként 16 és 18 óra között.

Felhívás arany-, gyémánt- és vasoklevél igénylésére

2022. január 19.

A felhívás arany-, gyémánt- és vasoklevél igénylésére azokhoz a gépészmérnökökhöz szól, akik 1972-ben, 1962-ben és 1957-ben kaptak oklevelet a Nehézipari Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán.

FELHÍVÁS RUBIN-, VAS-, GYÉMÁNT- ÉS ARANYOKLEVÉL ÁTADÁSÁRA

2022. január 18.

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara felhívást intéz az Alma Mater egykori hallgatóihoz, akik 1952-ben, 1957-ben, 1962-ben, illetve 1972-ben (70, 65, 60, 50 éve) vették át diplomájukat a Kohómérnöki Karon Miskolcon, vagy a Sopronban.

Sokan voltatok, köszönjük!

2022. január 18.

Múlt héten csütörtöktől szombatig tartott az Educatio szakkiállítás a budapesti Hungexpo területén. A Miskolci Egyetem mintegy 150 négyzetméteren mutatkozott be a várossal együtt. A három, nap alatt mintegy 50 ezer diák fordult meg és igyekezett minél több információt megszerezni, mielőtt eldönti, hol tanul tovább.

Jelentkezzetek a XX. Közös Jövőnk Környezetvédelmi Versenyre!

2022. január 17.

20 éve indult a kezdeményezés, amely idén már egyetemista csapatok részvételére is számít. Mi meg arra, hogy a Miskolci Egyetem is képviselteti majd magát a megmérettetésen. A felsőfokú intézményben tanulók egyéniben indulhatnak. Mi szurkolunk nektek!