Idén is magas rangú állami kitüntetésben részesültek egyetemünk polgárai

2021. augusztus 24.

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából a Miskolci Egyetem 6 polgárának is magas rangú állami kitüntetéssel ismerték el a munkáját.

Kortárs festők képei a városházán

2021. augusztus 19.

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő szervezésében nyílt meg a „Szintézis” című tárlat. Az eseményen beszédet mondott Prof. Dr. Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem általános és tudományos rektorhelyettese is. A kiállítás augusztus 23-tól szeptember 13-ig látogatható majd.

Új ösztöndíj lehetőség Bajorországban mesterképzésben érdekelteknek

2021. augusztus 17.

Igaz ugyan, hogy csak a 2022/23-as tanévre szól a lehetőség, ám idén december 1-ig lehet jelentkezni. Ha sikeres a pályázat, akár 861 euró havi apanázs jár.

Második helyezést ért el Burai Laura a III. Danubia Talents Liszt Nemzetközi Zenei Versenyen

2021. augusztus 16.

Egyetemünk fiatal tehetsége mindössze egy ponttal csúszott le az első helyről. A csellista elmondta, hogy az online formában megtartott versenyen Csajkovszkij Pezzo capriccioso-ját és Bach C-dúr prelúdiumát adta elő. A versenyre két hónapot készült, és úgy érzi, hogy sikerült kihozni magából a maximumot, hiszen 25 országból indultak a versenyen, így érte el a korcsoportjában szóló kategóriában a 2. helyezést.

Most még lehet jelentkezni az Universitas Miskolcinensis Alapítvány ösztöndíj pályázatára

2021. augusztus 12.

A pályázat elsődleges célja, hogy a hátrányos szociális helyzetű, kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Ennek érdekében havi 50 ezer Forint ösztöndíjat biztosít 10 hónapon keresztül a nyertes pályázók számára.

Innovatív diagnosztikai fejlesztések a Miskolci Egyetemen

2021. augusztus 11.

Az NKFI Alap támogatásával innovatív diagnosztikai eljárás kifejlesztése indult a Miskolci Egyetemen. A projekt eredményeképpen egy automatizálható, nagy hatékonyságú, mágneses nanorészecske/kvantum dot alapú tesztrendszerrel gyorsabban, költséghatékonyabban sikerülhet azonosítani a vírusok és baktériumok örökítőanyagát. A tesztrendszer a DNS/RNS molekulák megkötésre és detektálására egyaránt alkalmas lesz.

Akár diákunk is lehet a kémiában tehetséges orosházi Varga Szilárd

2021. augusztus 10.

Sokan vagyunk, akik évtizedekkel ezelőtt, 18 évesen nehezen döntöttünk arról, merre tanuljunk tovább. Ez ma sincs másképpen, sőt nehezebb a mai fiatalok helyzete. Nagyobb a kínálat, több a lehetőség. Ez részben előny, ugyanakkor nem könnyíti a választást. Az Orosházán tanuló, éppen a 11. évfolyamát megkezdő Varga Szilárd azonban tudatosan készül. Már most keresi leendő egyetemét. Az Anyagtudományi kar vendége volt, tanárával együtt.

Ingyenes tüdőrákszűrő program indul dohányosok részére

2021. augusztus 5.

25 éve dohányzik? Vagy már abbahagyta a dohányzást, de azóta még nem telt el 15 év? Ingyenes szűrővizsgálaton méretheti fel az egészségügyi állapotát! Ne feledje: a szűrővizsgálatoknak köszönhetően korai stádiumban felfedezett daganatos betegségek nagyobb eséllyel gyógyíthatóak.

Megtekinthetőek a 2021. júliusi diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2021. augusztus 4.

A 2021. július 8-ai délelőtti (MFK, MAK, GÉIK) és délutáni (GTK, BTK), valamint a 2021. július 9-ei délelőtti (ÁJK, EK, BBZI) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).

Immár hivatalosan is 8 karral működik a Miskolci Egyetem

2021. augusztus 4.

Augusztus elsejétől az eddig intézeti formában működő felsőfokú zenei képzés hivatalosan is kari formát öltött a miskolci intézményben, ennek megfelelően mostantól Bartók Béla Zeneművészeti Karként folytatják oktatási tevékenységüket. Egy másik változás is történt, hiszen az eddigi Egészségügyi Kar nevet váltott: Egészségtudományi Kar lett belőle.