Új képzési forma segíti a hallgatók jövőbeni elhelyezkedését

2021. október 11.

Az új módszer, az úgynevezett moduláris – kompetencia alapú képzés bevezetésének célja, hogy a hallgatók számára a képzési tervben előírtakon túl, további kompetenciák elsajátításának lehetőséget biztosítsa a Miskolci Egyetem. A képzés célja, hogy segítse a hallgatók munkaerőpiacon való sikeres elhelyezkedését.

Az Ifjú Konzervatívok a Nemzetért Egyesület novemberben szakirányú képzést indít

2021. október 11.

A Sinkovits Imréről, egykori kiváló színészről elnevezett szakkollégium célja az, hogy a kevesebbek által ismert magas művészeten kívül, a könnyedebb, mindenkihez eljutó művészetértelmezésben is feltárja és erősítse a nemzeti jelleget.

Átadták az Universitas Miskolcinenis Alapítvány ösztöndíjait

2021. október 8.

Ünnepélyes keretek között kapta meg az a 65 hallgató a havi 50 ezer forinttal járó ösztöndíjat, amelyet a Miskolci Egyetemet fenntartó alapítvány hozott létre. A juttatás elsősorban azoknak jár, akik szociális helyzetüknél fogva nagyobb segítségre szorulnak. De nem csak ez volt a bírálatok szempontja.

ABB Női mentorprogram műszaki felsőoktatási hallgatóknak

2021. október 8.

Az ABB Kft. 2022-re is meghirdeti műszaki egyetemi és főiskolai női hallgatók számára az „ABB Női mentorprogram" elnevezésű programját, mely évek óta sikerrel zajlik.

Digitális osztályterem kínai segítséggel

2021. október 7.

Együttműködő partnereivel közösen adta át a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete digitális osztálytermét. Az új okostábla mellett hat munkaállomásos nyelvi labort is üzembe helyeztek.

MISKOLCI JOGHALLGATÓK ÚJABB SIKERES SZEREPLÉSE A KOLOZSVÁRI JOGESETMEGOLDÓ VERSENYEN

2021. október 7.

2021. szeptember 24-27. között a kolozsvári Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen rendezték meg a „Jog a gyakorlatban - 3. hallgatói jogesetmegoldó szakmai tábor” elnevezésű jogesetmegoldó versenyt, amelyen, a vendéglátókon kívül valamennyi magyar jogtudományi kar hallgatói is összemérték tudásukat.

Egyszerűbb és gyorsabb: jegy- és bérletautomata működik a rácsos büfénél

2021. október 6.

Nem kell aprópénzt gyűjtögetni és sorba sem kell mostantól állni sehol, ha bárki buszjegyet vagy bérletet szeretne vásárolni. Az A/4-A/1. átjárónál található bejáratnál bankkártyás automata segíti az egyetemi polgárokat.

Együtt a tehetségekért

2021. október 5.

Együttműködési megállapodást írt alá a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány és a Miskolci Egyetem. Az október 5-i eseményen az alapítványt Prof. Dr. Náray-Szabó Gábor kuratóriumi elnök, Petri László kuratóriumi titkár, az egyetemet pedig Prof. Dr. Horváth Zita rektor képviselte.

Legyél véleményvezér! Erősítsd a korosztályodban a megyei identitástudatot!

2021. október 5.

16-22 év közötti nyitott, érdeklődő, jól kommunikáló, aktív fiatal vagy, és érdeklődsz az ifjúságpolitika iránt? Téged keres a Magyar Vöröskereszt!

Heves megyei középiskolások látogattak el a campusra

2021. október 4.

Heves Megye Napja elnevezéssel állásbörzét és nyílt napot tartott egyetemünk a Heves megyei Kereskedelmi és Iparkamarával közös szervezésben 2021. szeptember 29-én. A szervezők az egyetemünk gyakorlatorientált műszaki képzéseinek népszerűsítésére használták fel ezt az eseményt.