Negyedszer a Földünkért – kalandtúráztak a világnapon

2023. október 27.

A fenntarthatóság és a környezetvédelem volt a témája annak a tudományos kalandtúrának, amelyet a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar, valamint az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar szervezett a Miskolci Egyetemen általános iskolásoknak.

„A természettudományok népszerűsítése fölötte áll a versengésnek”

2023. október 27.

A természettudományos ismeretek népszerűsítésére és az innováció-orientált szemléletmód minél szélesebb körű terjesztésére szövetkezett az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem. A felnövekő generáció szemléletformálását célzó együttműködés a Magyar Természettudományi Társulatnak a tudományokat népszerűsítő tevékenységét erősíti.

Szakmai nap a műszaki föld- és környezettudományokban

2023. október 27.

Az energiaszektor és többek között a nyersanyagipar cégei is részt vettek a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar szakmai napján.

Összefogás az informatikus hallgatók tehetséggondozásáért

2023. október 27.

Az informatika szakos hallgatók szakmai fejlődésének támogatására és hosszú távú szakmai karrierjük elősegítésére stratégiai keretmegállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a Carl Zeiss Digital Innovation Hungary. Az eseményen bemutatták az első ZEISS-ösztöndíjas miskolci egyetemistát is. Videóbeszámoló >>

„Nyersanyagelőkészítés 100” – centenáriumi rendezvény előadásokkal

2023. október 26.

A Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar Nyersanyagelőkészítés és Környezettechnológia Intézete, a jogelőd, Érc- és Szénelőkészítési Tanszék alapítása 100. évfordulója alkalmából centenáriumi rendezvénysorozatot szervezett.

Új utakon a MOL és a Miskolci Egyetem együttműködése

2023. október 26.

Az oktatás és az alkalmazott kutatás területén fennálló több évtizedes kapcsolatát három évre szóló stratégiai együttműködési megállapodással erősítette meg a MOL és a Miskolci Egyetem. A jövőben olyan új területeken is együttműködnek, mint a hulladékkezelési technológiák. Interjúk és videóbeszámoló az eseményről >>

Újraszervezi Öregdiák-hálózatát a Miskolci Egyetem

2023. október 25.

Professzionális alapon szervezi újjá Öregdiák-hálózatát (Alumni) a Miskolci Egyetem. Ehhez kapcsolódva egy mélyebb, anonim kutatás keretében szeretné felmérni az alumni közösség elvárásait. Az online kérdőív kitöltésében számítanak az egykori diákok aktivitására.

1 perc ME: Magasabb fokozat – Fenntartói ösztöndíjak – Rózsaszínű séta

2023. október 25.

Stratégiai együttműködési szerződést kötött a MOL és a Miskolci Egyetem hároméves időtartamra az oktatás és az alkalmazott kutatás területén fennálló több évtizedes kapcsolatuk tovább erősítésére. | Ünnepélyes keretek között adták át az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíjait. |A Miskolci Egyetem Rózsaszínű sétáján a mellrák megelőzésére, a szűrővizsgálat és az egészségtudatosság fontosságára hívták fel a figyelmet.

'56-os egyetemistákkal emlékeztünk

2023. október 25.

A miskolci egyetemistáknak történelmi szerepük volt az 1956-os forradalom miskolci eseményeinek alakításánban. A még köztünk élő szemtínúkkal emlékeztünk rájuk. Videóbeszámolónk a megemlékezésről >>

Tehetséggondozás az informatikus pályán

2023. október 24.

Stratégiai keretmegállapodást kötött egymással a Miskolci Egyetem és a Carl Zeiss Digital Innovation Hungary Kft. Az egyetem és a ZEISS Group miskolci székhelyű szoftverfejlesztő leányvállalata hosszú ideje működnek már együtt és dolgoznak ki újabb lehetőségeket az informatika szakos hallgatók szakmai fejlődésének támogatására és hosszú távú szakmai karrierjük elősegítésére.