Startup Factory – ötmilliárdos támogatási program

2023. október 17.

Újraindult a Startup Factory program. A kormány mintegy ötmilliárd forintos keretösszeggel nyújt támogatást olyan inkubátoroknak, akik mentorálással és tőkebefektetéssel is segítik az induló magyar startupokat. A következő pályázati beadási idő 2023. november 6.

Felsőoktatási kérdések – műhelymunka az egyetemen

2023. október 16.

"Felsőoktatási képzések ágazati modernizációja" címmel workshop kezdődött a Miskolci Egyetemen, amelynek egyik szervezője a Magyar Rektori Konferencia volt.

Környezettudatos hallgatói élet – felhívás a csatlakozásra

2023. október 16.

Az egyetemi hallgatók környezetvédelemmel, fenntarthatósággal kapcsolatos ötleteit, innovatív személyes megoldásait várja a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja, amelynek „Környezettudatos hallgatói élet” címmel programját a Soproni Egyetem hirdette meg.

Rózsaszín séta és szakmai konferencia a Miskolci Egyetemen

2023. október 16.

Az emlőrákot az Egészségügyi Világszervezet a nők körében leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganatos betegségeként tartja számon. A megelőzésre, a korai felismerésre, valamint a betegségben szenvedő nők támogatására helyezi a hangsúlyt az október 17-én az Egészségtudományi Kar által szervezett tudományos konferencia és séta, amelynek szimbóluma a rózsaszín szalag.

Study in Hungary – a Miskolci Egyetem Rotterdamban

2023. október 13.

Az év legnagyobb európai, Rotterdamban rendezett nemzetközi felsőoktatási konferenciáján és kiállításán jelen volt a Miskolci Egyetem is.

Welcome Day - egy nap az ismerkedésért

2023. október 12.

Több mint 400 nemzetközi hallgatót hívtak meg a Miskolci Egyetem színes programjára, ahol a karok nagykövetei is képviseltették magukat.

Cziffra György emlékére – Kovács Kati és Balázs János estje

2023. október 12.

Cziffra György, a 20. század második felének legjelentősebb zongoraművész tiszteletére emlékestet tart Kovács Kati Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas előadóművész, énekesnő, dalszövegíró, a magyar könnyűzene egyik legkiemelkedőbb és legnagyobb hatású énekesnője és Balázs János Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész a Miskolci Egyetem díszaulájában 2023. november 8-án este 7 órától.

Az ’56-os egyetemi eseményekre emlékezünk - MEGHÍVÓ

2023. október 12.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc Miskolci Egyetemet érintő eseményeire történelmi kerekasztalbeszélgetéssel emlékezünk az egykori szemtanúkkal az események korabeli központi helyszínén, az egyetem régi főépületében (A/2), Szalay Lajos: Hungaria 1956 domborművénél.

Közgazdász Nagydíjat kapott kollégánk

2023. október 12.

A Magyar Közgazdasági Társaság Közgazdász Nagydíját vehette át nemrégiben kollégánk, Lukács Edit Gabriella, aki 15 évvel ezelőtt a Kiváló Közgazdász díjat is elnyerte.

Életeket mentettünk - véradás rekordszámú segítővel

2023. október 11.

Véradást szervezett a Miskolci Egyetemen a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete október 9-én és 10-én.