Sport és kulturális programokat érhet a tájékozottság

2023. október 6.

Magyar és angol nyelven is meghirdettük nyereményjátékunkat, amelyben havonta egy-egy kérdést teszünk fel a Miskolci Egyetem hivatalos kommunikációs csatornáin megjelent hírek alapján a Miskolci Egyetem dolgozóinak és hallgatóinak.

A Miskolci Egyetem is erősíti a magyar-kínai oktatási-kutatási kétoldalú kapcsolatokat

2023. október 5.

A Miskolci Egyetem mérnök- és szakemberképzéssel is hozzájárulhat ahhoz, hogy a Magyarország és a Kínai Népköztársaság közötti kölcsönösen előnyös gazdasági és kereskedelmi együttműködést tovább erősítse – hangsúlyozta Gong Tao, a távolkeleti ország budapesti nagykövete a miskolci universitason tett látogatásán.

Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj – Jelentkezési felhívás

2023. október 5.

A magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló hallgatók támogatására megjelent a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram jelentkezési felhívása. A pályázatok beadási határideje 2023. október 18., éjfél.

Tisztelet az aradi vértanúknak

2023. október 5.

A magyar nemzet gyásznapján az 1848/49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon 1849. október 6-án kivégzett 13 vértanúra, valamint az aznap Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának vezetőjére emlékezünk.

1 perc ME: Hídszerep – Hegesztőlabor – Kutatók Éjszakája

2023. október 4.

Állásbörze: a diplomás munkavállalók és a munkaadók között híd szerepet tölt be a Miskolci Egyetem. – Korszerű ívhegesztési laboratóriumot adtak át a Miskolci Egyetemen többek között a Müncheni Alkalmazott Kutatások Egyeteme támogatásával. – A tudományos élet és a hozzá kapcsolódó kutatások világának közérthető, látványos oldalát mutatta meg az egyetem a Kutatók Éjszakáján.

A fémekről, a talajról és az egyetemről

2023. október 3.

A Planet Budapest 2023 fenntarthatósági expón és élményprogramon előadásokkal és standdal is bemutatkozott a Miskolci Egyetem.

A zene világnapján a zeneművészeti kar dékánja is színpadra állt

2023. október 3.

A zene világnapja (1975-től október 1.) világméretű kezdeményezéshez ez évben is csatlakozott a Miskolci Egyetem Zeneművészeti Kara (BBZK). Hangszeres és vokális együtteseik a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium növendékeivel adtak közös gálahangversenyt a Zenepalota Bartók termében.

Zeiss Digital Innovation ösztöndíj informatikus hallgatóknak

2023. október 3.

A Miskolci Egyetemen informatikát tanuló hallgatóknak kínál ösztöndíjat a Zeiss Digital Innovation Hungary Kft. (ZDI Hungary). Pályázati határidő: 2023. október 15.

Egy éjszaka, egy percben

2023. október 3.

Másfélszáz program vonzott ezernyi érdeklődőt a Miskolci Egyetem Kutatók Éjszakája programjára szeptember 29-én. Egy percben egy éjszaka >>

12, 20A, 29, 39, 900, 914... Változások az Egyetemváros közösségi közlekedésében