Piknikkel indult a tanév

2016. szeptember 15.

MEgindító PIKNIK névvel tanévnyitó pikniket rendezett 2016. szeptember 9-én a Miskolci Egyetem vezetése és az FDSZ helyi szervezete. A kötetlen, jó hangulatú eseményen a gulyásleves mellett színes program is várta az egyetemi dolgozókat, akik igen szép számban vettek részt a rendezvényen.

Lélekharangot avatnak az egyetemi parkban az elhunyt akademisták emlékére

2016. szeptember 14.

Az elhunyt akademisták emlékére 2016. szeptember 17-én (szombaton) 15.00 órától lélekharangot avatnak az egyetemi könyvtár melletti parkrészen. A esemény során az egyetemi és ipari közösségeink jelenlétében több felekezet lelkipásztora is megáldja majd az emlékművet, amelyet a harang létrehozásának kezdeményezői az elmúlt évtizedekben kibővült „Alma Mater” valamennyi karán tanuló mai és egykori diákság emlékhelyének szánnak. Olyan emlékhelynek, ahol minden évben megemlékezhetünk a tragikus vagy éppen békességben elhunyt egyetemi polgártársainkra.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – ÉLSPORTOLÓI MENTORPROGRAM

2016. szeptember 8.

A Miskolci Egyetem pályázatot hirdet az intézményben tanuló élsportolók számára azzal a céllal, hogy segítse sportolói és tanulmányi feladataik összehangolását.

Elindult az anyagmérnöki duális képzés második évfolyama

2016. szeptember 8.

A frissen felvett hallgatók és a partnercégek közötti szerződéskötésekkel elindult az anyagmérnöki duális képzés második évfolyama. A képzés sikerességét jól mutatja, hogy a tavalyi egy specializációval szemben idén már három szakirányon fogadják a duális képzés iránt érdeklődő hallgatókat, és nem csak a felvettek száma nőtt meg jelentősen, de a partnercégeké is.

Jelentkezési felhívás a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramban való részvételre

2016. szeptember 6.

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szerezzenek.

Szépkorúak Akadémiája 8.

2016. augusztus 31.

A MISKOLCI EGYETEM és a MINŐIES Alapítvány SZÉPKORÚAK AKADÉMIÁJA 8. címmel 2016. szeptember 16. és 2017. május 31. között immár nyolcadik alkalommal előadássorozatot tervez. A Miskolci Egyetem nyolc Karának és Intézetének diszciplínáit kínáljuk az 50 év feletti, legalább érettségivel rendelkező, tanulni vágyó érdeklődők számára.

Csapatépítő nappal indul a járműmérnöki alapképzés

2016. augusztus 31.

2016 szeptember 1-én (csütörtökön) 12.30-tól képzési tájékoztatót és csapatépítő napot tartanak az idén szeptemberben induló járműmérnöki alapképzésre felvett hallgatóknak. A hallgatói eskütétel után megtartandó rendezvény helyszíne az A/5. épület 206-os terme.

Tanévnyitó hangverseny

2016. augusztus 30.

Tanévnyitó hangversenyt rendez 2016. szeptember 5-én (hétfőn) 18 órai kezdettel a Díszaulában a Miskolci Egyetem és az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság Klubja. A koncerten Mozart-, Verdi- és Wágner-darabok mellett Pachelbel és Gounod egy-egy műve is felcsendül.

Élő közvetítés a központi tanévnyitóról

2016. augusztus 30.

A júniusi diplomaátadók után a 2016. szeptember 2-án (pénteken ) 10.00 órai kezdettel tartandó tanévnyitó ünnepség is élőben lesz megtekinthető az interneten.

Idén három oktatónk is kitüntetést kapott augusztus 20. alkalmából

2016. augusztus 19.

A nemzeti ünnep alkalmából idén egyetemünk három oktatója is kitüntetésben részesült. Prof. Dr. Dudás Illés Professor Emeritus és Prof. Dr. Kocsis Károly egyetemi tanár Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést kapott, Prof. Dr. Csőke Barnabás egyetemi tanár pedig a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést vehette át a Pesti Vigadó dísztermében tartott ünnepségen.