Hírek

Az oktató kollégák segítségét kérik - Infokommunikációs felmérést végez az e-Learning Centrum

2017. március 4.

Mint az élet minden területén, az oktatásban is egyre jelentősebb szerepet kap az infokommunikációs eszközök alkalmazása. A Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum keretében működő e-Learning Centrum munkatársai azzal a céllal folytatnak kutatást, hogy még hatékonyabb módon tudják támogatni e területen az oktatók munkáját. Ezért tisztelettel kérik a kollégákat, hogy szánjanak 10 percet az alábbi anonim kérdőív kitöltésére 2017. március 15-ig, és osszák meg velük tapasztalataikat, javaslataikat.

Sokan voltak kíváncsiak az uniós pályázati lehetőségekről tartott államtitkári előadásra

2017. március 4.

„Uniós pályázati lehetőségek a 2014-2020-as európai uniós programozási időszakban” címmel Dr. Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség Európai Uniós Fejlesztésekért Felelős Államtitkára tartott előadást 2017. március 3-án a Miskolci Egyetemen.

Ideiglenes változások a sportügyintézésben a Körcsarnok felújítása miatt

2017. március 3.

2017. március 7-én az építési terület átadásával elkezdődik a Sportközpont szervezeti egység Körcsarnokának régen várt felújítása.

Orosz egyetemisták jártak az Egészségügyi Karon

2017. március 3.

2017. február 16. és 23. között a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának vendége volt az oroszországi Uráli Testkultúra Egyetem delegációja. A 10 fős hallgatói és oktatói küldöttséget Dr. Olga Kolomietc nemzetközi rektorhelyettes asszony és Dr. Nadhezda Petrushkina, a Fiziológia Tanszék munkájának irányítója vezette.

OTDK-t rendez a Miskolci Egyetem

2017. február 22.

2017. március 29. és 31. között az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) két szekciójának is a Miskolci Egyetem ad otthont.

A gazdaságra fókuszált a miniszterhelyettes nagy sikerű előadása

2017. február 20.

Nagy sikerű előadást tartott Dr. Szabó László külgazdasági és külügyminiszter-helyettes 2017. február 17-én a szenátusi tanácsteremben „Fókuszban a külgazdaság – nemzetközi sikerek, külpolitikai stratégiák” címmel.

Mesterek és tanítványok - Hagyományos Tehetségünnep a Miskolci Egyetemen

2017. február 16.

"Mesterek és tanítványok" címmel Tudományos Diákköri ünnepséget rendeztek 2017. február 16-án a Miskolci Egyetemen, amelyen az egyetem tehetséges hallgatóinak és azok elkötelezett oktatóinak adtak át elismerést.

A finn nagykövet nyitotta meg a Téli háború fotóiból összeállított kiállítást

2017. február 16.

A Finn Köztársaság 100 éves évfordulójának tiszteletére "Téli háború" címmel fotókiállítás nyílt a Miskolci Egyetem központi könyvtárában. A 2017. február 25-ig a könyvtár nyitvatartási idejében díjmentesen megtekinthető kiállítást a finn nagykövet, Petri Tuomi-Nikula nyitotta meg.

Látogatás a kassai Pavol Jozef Safarik Egyetemen

2017. február 14.

2017 február 8-án Rektor úr az általános, a stratégiai és a tudományos rektorhelyettesekkel, valamint a társadalomtudományi karok vezetőivel és képviselőivel látogatást tett a kassai Pavol Jozef Safarik Egyetemen.

Elérhetőek a februári diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2017. február 9.

A 2017. február 2-án és 3-án tartott diplomaátadó ünnepségeken készült videók az alábbiakban érhetőek el