Idén is sikeres volt a Lányok Napja

2016. április 28.

2016. április 28-án ismét csapatostul érkeztek a középiskolás lányok a Miskolci Egyetemre, ezen a napon rendezte meg ugyanis az egyetem a már hagyományos Lányok Napját.

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára járt egyetemünkön

2016. április 28.

2016. április 27-én a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, Lepsényi István, és Dr. Feketéné Dr. Fényi Ágnes főtanácsadó érkezett hozzánk információgyűjtés és az egyetemünket, illetve a régiót érintő tervek kialakítása, egyeztetése céljával.

Együttműködési megállapodás született a Miskolci Egyetem és Sátoraljaújhely város között

2016. április 27.

Sátoraljaújhely Város Önkormányzatával írt alá egyetemünk rendhagyó együttműködési szerződést 2016. április 26-án. Az együttműködés különlegességét az adja, hogy eredményeként egy felsőoktatási képzési központ fog létrejönni Sátoraljaújhelyen.

Ismét tarolt egyetemünk csapata a Go-Kart, Go-Bosch versenyen

2016. április 25.

Négyszer állt színpadra a Miskolci Egyetem ME-Kart csapata a 2016. április 23-án Budapesten megrendezett Go-Kart, Go-Bosch verseny eredményhirdetésekor, ugyanis nem csak a három meghirdetett kategóriában lett dobogós (Hatékony Gokart kategóriában III. helyet, Intelligens Gokart kategóriában II. helyet, Önjáró Gokart kategóriában I. helyet szerzett), hanem a verseny Abszolút Győztes címét is elnyerte.

Egyetemünk fog otthont adni a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokságnak

2016. április 25.

2016. április 15-én sajtótájékoztatón jelentették be, hogy ismét rangos sportesemény házigazdája lesz a Miskolci Egyetem, idén július 30. és augusztus 4. között ugyanis Miskolc ad otthont a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokságnak, amelynek fővédnökségét dr. Áder János, Magyarország köztársasági elnöke vállalta el.

Duális workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar is

2016. április 25.

2016. április 22-én a Gépészmérnöki és Informatikai Kar is duális pályaválasztási workshopot tartott. A két részből álló esemény első részében a kar és a duális képzésben részt vevő cégek vezetői szűk körben értékelték a duális képzés egy évének tapasztalatait, majd a második részben már a képzés iránt érdeklődő középiskolás diákokat tájékoztatták a karon folyó duális képzésről.

A KÖLTÉSZET NAPJA az Egyetemi Könyvtárban

2016. április 25.

Április 11-én, a költészet napján Czabányi Attila vers -és dalbirtokos a könyvtár olvasótermében versekkel és gitáron kísért dalokkal lepte meg a olvasókat...

Megkezdte munkáját a jubileumi microCAD

2016. április 21.

A Miskolci Egyetem idén 30. alkalommal rendezi meg a hagyományos nemzetközi multidiszciplináris konferenciáját, a microCAD-et. A konferencia megnyitóját 2016. április 21-én tartották, majd a megnyitót követően a Kassai Műszaki Egyetem rektora, valamint egy szegedi és egy miskolci professzor tartott magas színvonalú előadást.

Duális workshopot tartottak a Műszaki Anyagtudományi Karon

2016. április 21.

2016. április 21-én egész napos workshop keretében a tavaly országosan is az elsők között elindított duális képzéseinek tanulságait értékelte, valamint az idén kibővített létszámmal és vállalati partnerszámmal induló duális képzéseit mutatta be a Műszaki Anyagtudományi Kar. A duális workshopon nem csak a képzés iránt érdeklődő hallgatók (és szüleik) vettek részt szép számmal, de képviseltették magukat a duális partnercégek is, akik (egymással is versengve) igyekeztek felkelteni a leendő duális képzéses hallgatók érdeklődését.

Nyári nyelvtanfolyamok a Miskolci Egyetemen

2016. április 20.

Angol, német, olasz, orosz és spanyol nyelvből indít 60 órás, 2 hetes intenzív, beszédközpontú, nyelvvizsgára felkészítő kurzusokat az IOK a nyári szünetben. A nyelvtanfolyamokra 2016. június 9-ig lehet jelentkezni.