"Mi a pálya?" - Műszaki pályaválasztási kiállítás Miskolcon

2016. október 28.

2016. október 27-én rendezték meg a "Mi a pálya?" című műszaki pályaválasztó fesztivált, amelynek elsődleges célja, hogy az átélt élményekre alapozva felszínre hozza a gyerekekben rejlő műszaki érdeklődést, annak érdekében, hogy tudatosan válasszák a műszaki pályát.

Október 23-ai megemlékezés

2016. október 26.

Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára volt a díszvendége egyetemünk 2016. október 21-én tartott október 23-ai megemlékezésének.

"70 éves a forint" címmel vándorkiállítás nyílt a Miskolci Egyetemen

2016. október 19.

Idén 70 éves lett a Forint - e jeles évforduló kapcsán látványos kiállítás nyílt meg 2016. október 17-én a Miskolci Egyetem régi aulájában (A/4. épület földszint). A november 27-ig megtekinthető tárlaton a magyar pénzek története mellett a papír-pénzek gyártási technológiájával és a bányapénzekkel is megismerkedhetnek a látogatók.

Stratégiai partnerségi megállapodást kötött a HELL és a Miskolci Egyetem

2016. október 18.

2016. október 18-án hosszútávú stratégiai partnerségi megállapodást kötött a HELL és a Miskolci Egyetem. Az együttműködés célja az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterének szélesítése, valamint karrierlehetőség biztosítása a friss diplomások részére - elsősorban műszaki, gazdasági, logisztikai és IT területen.

Schmitt Pál tartott előadást egyetemünkön a 2024-es olimpiai kandidálásról

2016. október 12.

2016. október 11-én Schmitt Pál, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, a Magyar Olimpiai Pályázati Bizottság elnöke tartott előadást egyetemünkön. Az előadás során nemcsak a korábbi olimpiákról kaptak egyfajta szakmai visszatekintést a jelenlevők, de a 2024-es budapesti olimpiai és paralimpiai kandidálás részleteivel, illetve esélyeivel is megismerkedhettek.

A külföldi hallgatóknak is beindult a tanév a Gazdaságtudományi Karon

2016. október 10.

A 2016/2017-es tanévben a Gazdaságtudományi Kar mester- (MBA) és doktori (PhD) képzésein 34 külföldi hallgató kezdhette meg tanulmányait önköltséges formában, illetve a Stipendium Hungaricum (SH) ösztöndíj támogatásával. A hallgatói létszám dinamikus bővülést mutat az előző esztendő (nyolc fős) évfolyamához képest. A hallgatók szíves fogadása és minőségi tájékoztatása érdekében a GTK Nemzetközi Igazgatósága szeptemberben ún. ”nemzetközi napokat” szervezett részükre.

"Hogyan tovább Magyarország az Európai Unióban, a globális világban?"

2016. október 6.

2016. október 4-én a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége első alkalommal tartott előadást és vitát a Miskolci Egyetemmel Közösen.

Telephelyet avatott az MTA egyetemünk Fizikai Intézetében

2016. október 5.

2016. október 5-én telephelyet avatott a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontja a Miskolci Egyetem Fizikai Intézetében.

A Formula Racing Miskolc autóépítő csapat tagfelvételt hirdet a 2017-es versenyszezonra

2016. október 3.

Az eddig elért hazai és nemzetközi eredmények után új tagokra van szükség, akikben megvan a kellő motiváció és tudás ahhoz, hogy egy Formula Student csapat lelkes tagjaivá váljanak.

TEA előadás a geotermikus energia jelenlegi helyzetéről és jövőbeni kilátásairól

2016. október 3.

Szeptember 27-én délután került megrendezésre a Miskolci Egyetemen a harmadik előadás a Műszaki Földtudományi Kar Természeti Erőforrások Akadémiája keretében. Az előadó Dr. Rybach László, a zürich-i egyetem magyar származású professzora, a geotermia területének elismert szakembere volt.