A világ legjobbjai között a szuperszámítógépeseink

2015. május 11.

A világ legrangosabbb szuperszámítógépes versenyének döntőjébe jutott egyetemünk informatikus csapata – egyedül Európából. Az immár negyedik éve megrendezett Asia Student Supercomputer Challenge elnevezésű verseny döntőjében hallgatóink kínai, orosz, szingapúri és thaiföldi hallgatók mellett a világhírű MIT (Massachusetts Institute of Technology) diákjaival is összemérhetik tudásukat.

Akadémiai elismerést kaptak egyetemünk oktatói

2015. május 5.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara Geofizikai és Térinformatikai Intézetének három kutatója a Magyar Tudományos Akadémia 2015. május 4-ei ünnepi ülésén megosztott Akadémiai Díjban részesült kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseképpen. Dobróka Mihály, a műszaki tudomány doktora, egyetemi tanár, Gyulai Ákos, az MTA doktora, professor emeritus és Ormos Tamás, az MTA doktora, egyetemi magántanár „az inverziós módszerek fejlesztése, sikeres gyakorlati alkalmazása, a több évtizedes fejlesztőmunka hazai és külföldi bemutatása területén elért közös eredményeiért” vehette át a kitüntetést Lovász Lászlótól, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől.

OGÉT 2015

2015. április 28.

Népes delegáció képviselte egyetemünket a XXIII. Nemzetközi Gépészeti Találkozón, amelyet 2015. április 23-26. között rendeztek meg Csíksomlyón.

Tovább mélyült a kapcsolat a TAKATA és a Miskolci Egyetem között

2015. április 28.

2015. április 28-án új együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a TAKATA. A megállapodást a cég részéről Kersten Bachmann, a TAKATA Safety Systems Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, valamint Mizsei Emese, a cég HR igazgatója, az egyetem részéről pedig Dr. Torma András rektor és Dr. Deák Csaba kancellára írta alá, és kézjegyével látta el a szerződéseket Pfliegler Péter, Miskolc alpolgármestere is.

A Miskolci Egyetem csapata megvédte címét önjáró gokartjával a Go-Kart, Go-Bosch! versenyen (Videó)

2015. április 24.

A tavalyihoz hasonló kimagasló teljesítményt nyújtott, és ezzel megőrizte a senior kategória abszolút győztese címét a Miskolci Egyetem ME-Kart csapata.

Frissdiplomásokat vár a MOL

2015. április 24.

A MOL NyRt. Growww frissdiplomás programja keretében a Miskolci Egyetemen végzett műszaki/mérnöki és informatikus végzettségű frissdiplomásokat keres. A programra nem csak végzős BSc-s hallgatók jelentkezhetnek, de MSc-képzéses hallgatók is, ők az MSc bármely szakaszában, hiszen ők már rendelkeznek egy alapdiplomával. A jelentkezési határidő 2015. május 17.

Porrobbanás, műkörömtörés, harisnyaszaggatás - ez történt a Lányok Napján (VIDEÓ)

2015. április 23.

2015. április 23-án újra csapatostul érkeztek a Miskolci Egyetemre a műszaki képzések iránt érdeklődő középiskolás lányok.

Dr. Gárdus Jánosra emlékeztek

2015. április 22.

Halálának 20. évfordulója alkalmából Dr. Gárdus Jánosra, az Idegennyelvi Lektorátus alapítójára és egykori igazgatójára emlékeztek 2015. április 22-én egykori kollegák, tanítványok, rokonok és ismerősök az Idegennyelvi Oktatási Központ folyosószakaszán elhelyezett emléktábla előtt.

Együttműködési megállapodás született a Miskolci Egyetem és a MISEK között

2015. április 16.

2015. április 15-én együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara és a Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház. A szerződést a Miskolci Egyetem részéről Prof. Dr. Torma András, az egyetem rektora és Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánja, a Miskolci Semmelweis Kórház részéről pedig Dr. Tiba Sándor főigazgató írta alá.

Egyetemünkre látogatott Dúró Dóra elnök asszony

2015. április 10.

2015. április 10-én az egyetemünkön tett látogatást Dúró Dóra, az Országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke. Mint ismeretes, a Kulturális Bizottság hatáskörébe tartoznak Magyarország köz- és felsőoktatási, kulturális, média és a sport ügyei. Az Országgyűlés legfiatalabb politikusának prof. dr. Torma András rektor bemutatta intézményünket, majd oktatáspolitikai kérdésekről tárgyaltak.