1 perc ME: Felkészítenek - Mindenki nyer - Zöldben zöldebb

2023. május 8.

Országos szintre emelte korábbi regionális együttműködését a Miskolci Egyetemmel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. - A Gépészmérnöki és Informatikai Kar duális képzésén a hallgatók a munkaerőpiacon nélkülözhetetlen képességekre tesznek szert. - A hidrogén-földgáz keverékének energetikai célú felhasználása egyaránt terítékre került a Föld- és Környezettudományi Kara szervezte konferencián.

Zöldből kék, avagy így készült a KarrierFeszt reklámfilmje

2023. május 8.

A Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának két tagja is szerepel az elkészült anyagban, amelynek felvételeit a Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium médiatermében forgatták.

Az elmélet és a gyakorlat együttese adja a magasabb szintű tudást

2023. május 8.

Azok a képzések a legsikeresebbek, amelyeknél az egyetemi oktatás vállalati ismeretekkel egészül ki. Ezt erősítették meg a Miskolci Egyetemen huszonharmadik alkalommal megrendezett Logisztikai Szakmai Napok, amelyet a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Logisztikai Intézete, a Logisztikai Szaktanács, valamint az egyetem Vállalati Kapcsolatok és Innovációs Igazgatósága közösen rendezett.

Így érdemes készülni a KarrierFesztre

2023. május 7.

A Miskolci Egyetem KarrierFeszt 2023 rendezvénye kényelmes módja annak, hogy egyszerre több munkáltatóval is kapcsolatot lehessen teremteni. A részvétel előtt érdemes informálódni az érdeklődésedre számot tartó vállalatokról.

A jövő szürkeállománya találkozik a Miskolci Egyetemen

2023. május 5.

A Miskolci Egyetem ad otthont a 26. Tavaszi Szél Konferenciának, amelyet május 5-e és május 7-e között rendeznek meg. A Doktoranduszok Országos Szövetsége által szervezett, nagy múltra visszatekintő tudományos szimpózium rendszeres találkozóhelye az egyetemi életben részt vevő fiatal kutatóknak. Közülük idén több mint 400-an jöttek el a rendezvényre.

Május 10.: irány a KarrierFeszt!

2023. május 5.

A Miskolci Egyetem állásfesztiválját május 10-én rendezi meg. A Karrier Feszt lehetőséget nyújt arra, hogy az érdeklődők még többet megtudjanak a vállalatok, a kormányzati szervek és a nonprofit szervezetek által kínált állásokról és gyakornoki helyekről. Lehetőség nyílik kapcsolatépítésre, és akár teljes munkaidős álláslehetőségek feltérképezésére.

Országos szintre emeli kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal

2023. május 4.

Gyakornoki program, közös projektek, tudományos tapasztalatcsere – csak néhány elem a Miskolci Egyetem és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) között május 4-én megkötött új megállapodásból. A dokumentumot, amely a két intézmény korábbi, regionális együttműködését erősíti meg és emeli országos szintre, Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora és Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke látta el kézjegyével.

Legyél Te is önkéntes! – mert külföldi kapcsolatokat építhetsz

2023. május 4.

Nagyszabású nemzetközi sporteseményt rendez a Miskolci Egyetem és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club július 13–e és július 19-e között Miskolcon. A Tollaslabda és Vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságokra 20 európai ország 40 felsőoktatási intézményéből 500 sportoló és kísérő érkezik. A sikeres lebonyolításhoz önkéntesek jelentkezését várják.

Tudományos háttér: Miskolcon készül az Új Pedagógiai Szemle

2023. május 4.

Miskolc lett a székhelye az Új Pedagógiai Szemle szerkesztőségének. A rangos szaklapban év végén a Miskolci Egyetem oktatói, kutatói is beszámolhattak kutatási eredményeikről, szakmai programjaikról.

Selmeci adománygyűjtés: május végéig

2023. május 3.

A Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem közös adománygyűjtő akciója május végéig tart. A támogatással a selmecbányai tűzvészben megsérült tudománytörténeti emlékek helyreállítását kívánják segíteni.