Kistérségi társadalmi innovációs együttműködés

2023. április 25.

„Abaújért” - Turizmusteremtés vidéken, kisvárosokban, kreatív attrakciófejlesztés és együttműködés a desztinációban címmel szakmai fórumot rendezett a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete. A rendezvényena Miskolci Egyetem rektora, a Vármegyei Közgyűlés elnöke, Szikszó polgármestere, a vármegyei iparkamara, valamint az abaúji kistérség településeinek vezetői térségi és desztinációmárka fejlesztési együttműködési nyilatkozatot írtak alá.

OTDK helyezett, kiváló hallgatók és oktatók a Miskolci Egyetemen

2023. április 25.

A Miskolci Egyetem hallgatói és oktatói sikeresen szerepeltek a hazai felsőoktatás legnagyobb hallgatói tudományos seregszemléjén, a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, amelyet 16 tudományterületi szekcióban rendeztek meg hazai és határon túli felsőoktatási intézményekkel együttműködve.

1 perc ME: Szép és még szebb! – Életmentők - Álomcsapatban

2023. április 25.

Virágültetéssel kapcsolódtak A Föld napja világnaphoz a Miskolci Egyetem hallgatói, hogy ezzel is felhívják a figyelmet környezetünk megóvására. - Egy híján 250 életet mentettek meg azok a véradók, szám szerint 83-an, akik a felsőoktatási véradó kampányban adtak vért a Miskolci Egyetemen. - Kiváló erőnlétben teljesítette a Miskolci Egyetem futócsapata a 117 kilométeres Miskolc-Kassa Ultramaratont.

Selmeci adománygyűjtés: elérte a 4,5 millió forintot

2023. április 25.

Egy hónap alatt közel 4,5 millió forint gyűlt össze a selmecbányai tűzvészben megsérült tudománytörténeti értékek helyreállítására. Az adománygyűjtést az egykori Selmeci Akadémia utódintézményei, a Miskolci Egyetem a Soproni Egyetemmel közösen indította.

Az EUSA társult tagja lett a Miskolci Egyetem

2023. április 25.

Az Európai Egyetemi Sportszövetség, a European University Sports Association (EUSA) tagjai közé választotta a Miskolci Egyetemet.

Közös képzés a jövő autóipari szakembereinek

2023. április 24.

Átfogó képzési és kutatás-fejlesztési együttműködésről írt alá megállapodást a Miskolci Egyetem és a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. Az együttműködés célja a képzések közös fejlesztése, a szakember-utánpótlás támogatása, valamint az, hogy a Miskolci Egyetemről kikerülő fiatalok naprakész iparági tudással és megfelelő gyakorlattal rendelkezzenek.

Újgenerációs eljárások nemzetközi versenyén a miskolci joghallgatók

2023. április 24.

Eredményesen szerepeltek a Bécsben megrendezett CDRC Konszenzusos Vitarendezései Versenyen a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói.

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

2023. április 21.

Virágültetéssel emlékeztettek A Föld napjára a Miskolci Egyetem hallgatói, hogy ezzel is felhívják a figyelmet természeti környezetünk megóvására. A világnap egyik megfontolandó jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Matematika magas szinten – egyetemi támogatással

2023. április 20.

Négy napon át Miskolcon rendezik meg a 29. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyt, amelynek egyik helyszíne a Miskolci Egyetem.

Tudományos szerepkör a szénhidrogénipar megújulásában

2023. április 20.

A biztonságos és fenntartható szénhidrogéntermelés, valamint a hidrogén és a földgáz keverékének energetikai célú felhasználása egyaránt terítékre került azon a szakmai-tudományos konferencián, amelyet a Miskolci Akadémiai Bizottság székházában szervezett a Miskolci Egyetem Föld- és Környezettudományi Kara április 20-án.