Online nyílt nap: A-tól Z-ig a Miskolci Egyetemről

2023. január 25.

Nyolc kar, 12 képzési terület, több mint 200 szak… Versenyképes, pénzre váltható tudás… Karrierutak, piacképes diplomák… Diákélet, ösztöndíjak, hallgatói támogatások… Minden részlet kiderül az online nyílt napon: január 30-án, hétfőn délután 5 órától a Miskolci Egyetem Youtube-csatornáján megnézhető élő adásban, itt >> www.youtube.com/@unimiskolc1735

1 perc ME: Himnusz 200 - kulturális örökségünk - hajrában a felvételi

2023. január 24.

Himnusz 200 - Büszkeséggel szavalták el a Miskolci Egyetem hallgatói nemzeti imádságunkat a Himnusz születésének 200. évfordulóján. Kulturális örökségünk - Páratlan kulturális értéket képviselnek a Miskolci Egyetemen hagyományőrző hallgatói által kivételes gonddal ápolt selmeci diákhagyományok. Hajrában a felvételi - Érdemes jelentkezni a Miskolci Egyetemre, hiszen különleges élmény miskolci egyetemistának lenni. Miskolci Egyetem – A legjobb választásod!

Nyílt nap az anyagtudományról

2023. január 23.

Szakmai nyílt napot rendez az anyagtudomány és a vegyipar iránt érdeklődő középiskolásoknak a Miskolci Egyetem Anyag- és Vegyészmérnöki Kara 2023. február 3-án. A résztvevők élményszerű bemutatókon ismerhetik meg a kar képzési kínálatát, a versenyképes szakmakínálatot. A találkozón személyre szóló tanácsokat is kaphatnak.

A magyar kultúra napja: kivételes örökségünk a selmeci diákhagyományok

2023. január 22.

Páratlan kulturális értéket képviselnek a Miskolci Egyetemen ápolt selmeci diákhagyományok. A Selmecbányai Akadémia jogutódjaként megőrzött, élő tradíció az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség magyarországi jegyzékére is felkerült. A magyar kultúra napján felelevenítjük, milyen elemei vannak a selmeci diákhagyományoknak és mit jelentenek azok ma a Miskolci Egyetemre járó hallgatóknak.

Himnusz 200 – születésnapi meglepetés a Miskolci Egyetem hallgatóitól

2023. január 22.

A magyar kultúra napja idén jubileum: a magyar himnusz születésének 200. évfordulója, aminek tiszteletére a Miskolci Egyetem hallgatói elszavalták nemzeti imádságunkat. Csatlakoztak ezzel ahhoz az országos kezdeményezéshez, amely a közös szavalással arra kívánta felhívni a figyelmet, hogy értékeljük jobban évezredes hagyományainkat, gyökereinket, a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket. Videó a cikkünkben.

Rubin-, vas-, gyémánt- és aranydiplomásokat vár vissza az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar

2023. január 20.

Egykori hallgatóit, a 70, 65, 60, 50 évvel ezelőtt a miskolci Kohómérnöki Karon, illetve Sopronban végzett diákjait várja vissza a Miskolci Egyetem Anyag- és Vegyészmérnöki Kara, hogy részükre - jogosultságuk alapján - rubin-, vas-, gyémánt- vagy aranyoklevet állíthasson ki.

Földtudományi mesterkurzus országok és földrészek között

2023. január 20.

Fél évet töltenek egy európai egyetemi együttműködés keretében külföldi hallgatók a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karán. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) EIT‒RawMaterials programjának támogatásával megvalósuló mesterkurzuson szerzett tapasztalataikról beszéltek a vendéghallgatók.

1 perc ME: Educatio szakkiállítás - Újévi koccintás - Vizsgázunk!

2023. január 19.

Bemutatkoztunk az Educatio felsőoktatási szakkiállításon - Újévet köszöntöttek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye meghatározó szereplői a Miskolci Egyetemen - Csúcson a vizsgaidőszak, mindenkinek Jó szerencsét!

Neves anglisztikai szakemberek tanácskoznak Miskolcon

2023. január 19.

Az angol nyelvű népek irodalma, történelme és a többi között nyelve és nyelvészete áll a fókuszában annak a Magyar Anglisztikai Társaság (Hungarian Society for the Study of English – HUSSE) szervezte tudományos konferenciának, amelynek első ízben ad otthont a Miskolci Egyetem január 23-a és 26-a között.

Ingyenes érettségi felkészítők a Miskolci Egyetemen

2023. január 18.

A Miskolci Egyetem ingyenes érettségi felkészítő kurzusokkal segíti az érettségi előtt álló középiskolásokat. A tételekhez kapcsolódó előadások praktikus és korszerű ismeretanyaggal igyekeznek hozzájárulni a sikeres vizsgákhoz és a minél magasabb felvételi pontszám eléréséhez.