Nyereményjáték a Miskolci Egyetem híreivel

2023. március 7.

Két-két jegyet nyerhetnek a Miskolci Kulturális Központ által szervezett rendezvényekre minden hónapban a Miskolci Egyetem jól értesült dolgozói és hallgatói, ha követik az egyetem honlapján és közösségi média felületein megjelenő híreket!

Önkéntesként is életre szóló élményt kínálnak az Európai Egyetemi Bajnokságok

2023. március 7.

Az Európai Egyetemi Sportszövetség két nagyszabású nemzetközi sporteseményt rendez idén Miskolcon a Miskolci Egyetem a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC) közreműködésével. Az események lebonyolításához önkéntesek jelentkezését várják a szervezők.

1 perc ME: Uni-Menü a Kocsonyafesztiválon - Együttműködés az iparral - Ismerkedés, ismertetés

2023. március 6.

Népszerű választékkal hódította meg a közönséget a Miskolci Egyetem Miskolc téli fesztiválján a belvárosban - A tudatos innováció megalapozása, a felsőoktatás és az ipar közötti együttműködési lehetőségek kiszélesítése volt a téma a TIP KLUB rendezvényén. - Köszöntötte az újonnan érkező nemzetközi hallgatókat a Miskolci Egyetem.

A vállalkozások tudatos innovációja tovább erősíthetné az együttműködést

2023. március 3.

A felsőoktatás és az ipar közötti együttműködési lehetőségek kiszélesítése, a tudatos innováció megalapozásának szükségessége volt a legfőbb téma a Miskolci Egyetem Vállalati Kapcsolatok és Innovációs Igazgatósága szervezésében megtartott TIP KLUB rendezvényének március 3-án.

Üdvözlet az ásványok világából

2023. március 3.

A Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál 39. alkalommal várja az érdeklődőket a Miskolci Egyetemre 2023. március 11-én és 12-én. A rendezvény programjait sajtótájékoztatón mutatták be.

Modern polimertechnológia – fröccsöntés mikronpontossággal

2023. március 2.

A polimertechnológia oktatása mellett a kutatás-fejlesztést is szolgálja az a Miskolci Egyetem polimertechnológiai laboratóriumába telepített, japán gyártmányú precíziós fröccsöntőgép, amellyel akár orvosi segédeszközök, például gerincimplantátumok elemei is elkészíthetőek.

Freshmen’s Days: támogatás és csapatépítés a nemzetközi hallgatóknak

2023. március 2.

A nemzetközi hallgatókat köszöntötte a Freshmen’s Days programon a Miskolci Egyetem Tudományos és Nemzetközi Igazgatósága. A 2022/2023-as tanév tavaszi félévében közel 100 új külföldi hallgató kezdi meg a tanulmányait az universitason.

1 perc ME: Játékos segítség - Talajtani központ - Körforgásos gazdaság

2023. március 1.

Játékos segítség - A Miskolci Egyetem hallgató mentorként segítik a Miskolc környéki kistérségekben élő általános iskolásokat. Talajtani központ – A Miskolci Egyetemre került a Magyar Talajtani Társaság székhelye. Körforgásos gazdaság - Egyedül a Miskolci Egyetem nyert magyarországi egyetem közül a körforgásos gazdaság témájában kiírt Európai Uniós pályázaton.

Uni-Menü a miskolci Kocsonyafesztiválon

2023. február 28.

Élményprogramokkal, közösségi eseményekkel mutatja be a tudományos világ hétköznapi oldalát a Miskolci Egyetem a Kocsonyafesztiválon, az Almássy-kúria földszintjén kialakított bázisán (Miskolc, Városház tér 13.) március 3-5. között.

Önbizalomnövelde – önismereti tréning középiskolásoknak

2023. február 28.

A Miskolci Szakképzési Centrum és a Miskolci Egyetem együttműködésének köszönhetően önismereti foglalkozáson vehettek részt miskolci diákok.