Csatlakozik az egyetem a MÁV-csoport Szolnoki Járműautomatizálási projektjéhez

2020. december 2.

A magyar vasútgyártás is csatlakozik az IPAR 4.0 fejlesztési irányhoz. A MÁV-START szolnoki Járműjavítójában a magyar IC+ vasúti kocsik gyártási folyamataihoz kapcsolódóan egy kognitív (öntanuló) gyártási rendszer kifejlesztését és a hozzá kapcsolódó vasút-technológiai Oktatási és Kutatási Akadémiát hoznak létre. A projekt támogatásának érdekében kötött most a vasúttársaság együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetemmel, a Pannon Egyetemmel, a Szolnoki Szakképzési Centrummal és Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzatával.

Kiállítással adózik az egyetem Tarján Iván professzor emléke előtt

2020. december 1.

Tarján Iván emlékkiállítás nyílt a könyvtár földszinti előterében 2020. november 24-én. A Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet és a Könyvtár, Levéltár, Múzeum közös szervezésében, az Egyetemi Múzeum rendezésében megvalósított kiállítással az Intézet közössége egykori professzoráról, a kiváló tudósról kívánt megemlékezni, aki 1972 és 1995 között volt az Intézet, valamint jogelőd tanszékeinek vezetője, és aki most lenne 90 éves.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok (2020/2021. tanév)

2020. december 1.

A Miskolci Egyetem alábbi hallgatói nyertek el Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a 2020/2021. tanévre.

Űrkutatáshoz kapcsolódó együttműködésbe kezd a Miskolci Egyetem és az ADMATIS

2020. november 30.

A Miskolci Egyetem és az ADMATIS Kft. az űrtechnikához kapcsolódóan, oktatási és kutatási tevékenységekre, azon belül is anyagtudományi, gépészeti és térinformatikai területekre kiterjedő együttműködési megállapodást írt alá, így elkezdheti a munkát a Miskolci Egyetem kutatócsoportja.

A Forgácsolók formálták át legsikeresebben a nyersanyagukat

2020. november 30.

Találd meg és formáld át a TE NYERSANYAGOD! címmel online diákkonferenciát rendezett a Műszaki Földtudományi Kar. A gimnazistáknak meghirdetett versenyen egy pécsi csapat győzött, a második helyet egy miskolci, a harmadikat pedig egy sárvári gárda csípte el.

Kutatók Éjszakája - Online

2020. november 28.

Az idei Kutatók Éjszakája a járványhelyzet miatt nem a megszokott keretek között zajlott. A Miskolci Egyetem szerette volna, ha az érdeklődők mégsem maradnak érdekes kutatások és kísérletek nélkül, így online formában lehetett bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba.

Virtuális projekthetet rendez az MFK a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás témakörében

2020. november 25.

Miskolc IPW - IV. Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Nemzetközi Projekthét címmel rendez többnapos konferenciát a Műszaki Földtudományi Kar Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézete 2020. november 25. és 27. között.

Eseti együttműködéseit emelte rendszerszintűvé a Miskolci Egyetem és az Energiatudományi Kutatóközpont

2020. november 24.

Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem az Energiatudományi Kutatóközponttal 2020. november 24-én. Ilyen típusú kooperáció eddig nem volt a két fél között, a korábbi eseti alkalmakat emelte rendszerszintű együttműködéssé ez a megállapodás.

Megújul a MOL és a Miskolci Egyetem együttműködése

2020. november 23.

A Miskolci Egyetem és a Mol 5 évre szóló stratégiai keretmegállapodást írt alá, amely új, mindkét fél számára előnyös elemekkel bővíti a már meglévő együttműködést. A megállapodás kiterjed a kutatás-fejlesztés-innováció, a hulladékgazdálkodás, az oktatás, a szakemberképzés, a továbbképzés, valamint az utánpótlás területeire.

Miskolci egyetemista az 500. területvédelmi tartalékos Borsod megyében

2020. november 20.

Megkötötte szerződését az 500. önkéntes területvédelmi tartalékos katona Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A miskolci egyetem hallgatója hosszú távon is a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni a tudását, ezért a tartalékos szolgálat után szerződéses katonaként tervezi a karrierjét.