Hírek

Ismét milliókra pályázhatnak a természettudományi, élettudományi vagy anyagtudományi területen aktív fiatal kutatónők

2021. április 26.

2021. május 23-án éjfélig pályázhatnak azok a fiatal tudós nők és kutató szakemberek, akik a Magyar Köztársaság területén az állami felsőoktatási intézményekben, ezek kutató intézményeiben, vagy bármely kutatóhálózat intézményében dolgoznak, magyar állampolgárságúak és a címben megjelölt tudományterületek valamelyikén tudományos kutatással foglalkoznak.

Segítsd Te is szavazatoddal egyetemünk tehetséges hallgatóját!

2021. április 26.

2021. május 20-ig Te is segíthetsz Burai Laurának, a BBZI végzős hallgatójának, hogy bejusson a Worldvision Music Contest nevű nemzetközi klasszikus hangszeres verseny országos döntőjébe.

Egyetemisták, de akár oktatóik is kaphatnak anyagi támogatást a vállalkozásuk beindításához egy új együttműködésnek köszönhetően

2021. április 22.

Együttműködési megállapodással indítja a közös munkát az MFB csoporthoz tartozó Hiventures Zrt. és a Miskolci Egyetem. A jövőben az innovációt előtérbe helyezve törekszik mind a két fél arra, hogy az egyetemen és annak közvetlen környezetében megjelenő projekteket tőkebefektetéssel segítse.

A Föld napja alkalmából beszélgetett Prof. Dr. Szűcs Péterrel az mta.hu

2021. április 22.

Mekkora a felszín alatti vízkészletünk, mire lehetne használni, és melyek a hidrogeológusok előtt álló legfontosabb feladatok a Kárpát-medencében? Ezekről beszélt a Föld napja alkalmából az mta.hu-nak, a Magyar Tudományos Akadémia portáljának Prof. Dr. Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, az MTA Nemzeti Víztudományi Program Irányító Testületének tagja.

PROF. SZŰCS SPEAKS AT ACADEMY OF SCIENCES ON EARTH DAY

2021. április 22.

How much do we have in groundwater reserves, what can it be used for, what challenges face hydrogeologists in the Carpathian Basin? Prof. Péter Szűcs (UM’s vice-rector, member of the governing body of the HAS Hungarian Water Research Programme) spoke on these matters and more for an article in honour of Earth Day, sponsored by the Hungarian Academy of Sciences (HAS).

Már elérhető a Műszaki Innovációs Kompetenciatár

2021. április 21.

A Miskolci Egyetem nemcsak oktatási központ és a térség legmeghatározóbb felsőoktatási intézménye, hanem olyan szellemi bázis is, ahol rengeteg kutatás-fejlesztés zajlik. Ezek gyakorlati hasznosítása pedig egyre fontosabb. Az intézmény szolgáltatói funkcióját egy új módszerrel igyekeznek még ismertebbé tenni. Erről István Zsolt, az egyetem Technológia- és Tudástranszfer Igazgatója beszélt.

Április 22-én végy Te is részt ONLINE a Lányok Napján!

2021. április 21.

A vírushelyzetre tekintettel idén két részletben rendezzük meg a Lányok Napját: 2021. április 22-én online, majd - ha a járványhelyzet engedi - ősszel a hagyományos egyetemi helyszíneken. A már hagyományosnak mondható országos rendezvénysorozat célja, hogy a középiskolás lányok körében népszerűsítse a reáltudományokhoz közel álló szakmákat.

10. alkalommal rendezték meg a Logisztika Napját

2021. április 19.

A Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság 2021. április 15-én 10. alkalommal rendezte meg a Logisztika Napját. Az esemény alkalmából a Társaság Logisztika 4.0 tagozata konferenciát tartott, amelyet a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete, a Terplán Zénó Szakkollégium és a több mint 10 külföldi egyetem részvételével megvalósuló ProdLOG projekt is támogatott.

Modellváltás: rugalmasabb, versenyképesebb felsőoktatást!

2021. április 16.

Ezek a fő célok - hangsúlyozta Prof. Dr. Stumpf István, a modellváltásért felelős kormánybiztos a Miskolci Egyetemen tett hét eleji látogatásakor. A korábbi alkotmánybíró találkozott az Universitas Miskolcinensis Alapítvány tagjaival és tárgyalt az intézmény vezetésével is.

Egyetemünkön a 35. OTDK Humán Tudományi Szekciója

2021. április 14.

Márciusban kezdődött a hazai felsőoktatás idei legnagyobb hallgatói tudományos seregszemléje, a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, melynek Humán Tudományi Szekcióját ezen a héten a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara rendezi. A COVID-helyzetre tekintettel idén online formában tartják meg a nagyszabású diákkonferenciát.