Nemzetközi díjazott az Állam- és Jogtudományi Kar oktatója

2019. november 21.

Dr. Hornyák Zsófia, a Civilisztikai Tudományok Intézete Agrár- és Munkajogi Intézeti Tanszékének tanársegédje „A mezőgazdasági földek öröklése” című tudományos monográfiájával 2019. szeptember 21. napján a CEDR (European Council for Rural Law) XXX. nemzetközi kongresszusán Poznanban (Lengyelországban) I. helyezést ért el.

Közös fejlesztésű logisztikai laboratóriumok átadásán vettek részt Kirgizisztánban a Logisztikai Intézet munkatársai

2019. november 20.

Oktatási és kutatási célú logisztikai fejlesztéseket valósított meg Oroszországban, Kazahsztánban és Kirgizisztánban a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete a 2017-ben elindult Erasmus+ Prodlog projekt keretében 10 felsőoktatási intézmény együttműködésével.

Workshopon értékelte a duális képzéseit a Gépészmérnöki és Informatikai Kar

2019. november 19.

2019. november 15-én duális workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, amelyen a 2015 szeptemberétől folyó duális képzések eddigi tapasztalatait értékelték több mint 20 ipari partner részvételével.

A szociális munka lehetőségeiről és kihívásairól tartottak workshopot az ATTI-ben

2019. november 19.

"Új utakon - a szociális munka 21. századi lehetőségei és kihívásai" címmel szakmai workshopot tarottak 2019 november 15-én a Szociális Munka Hete rendezvénysorozat programjához illeszkedően a BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete (ATTI) szervezésében.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok 2019/2020. tanév

2019. november 14.

A Miskolci Egyetem alábbi hallgatói nyertek el Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a 2019/2020. tanévre.

Elkészültek a bányász-kohász aranyoklevél-átadó ünnepség fotói

2019. november 13.

A Műszaki Földtudományi Kar és a Műszaki Anyagtudományi Kar rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleinek 2019. augusztus 30-án tartott ünnepélyes átadóját megörökítő fényképek az alábbi galériában tekinthetőek meg.

Elsőként az országban a Miskolci Egyetemen jött létre Területi Innovációs Platform

2019. november 12.

Területi Innovációs Platform (TIP) megalakításáról írtak alá alapító nyilatkozatot a Miskolci Egyetemen a felsőoktatási intézmény és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) képviselői.

Mégsem kell nyelvvizsga a 2020-as felvételihez

2019. november 8.

Jó hír érkezett a felvételire készülőknek: a kormány eltörölte a kötelező középfokú nyelvvizsga követelményét a 2020-as felvételin. A 2019. november 7-ei kormányülésén meghozott döntés értelmében mégsem kell B2-es szintű komplex nyelvvizsga ahhoz, hogy a jelentkezők 2020 szeptemberében megkezdhessék a felsőfokú tanulmányaikat.

Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány pályázati lehetőségei – Meghosszabbított pályázati határidők!

2019. november 8.

Meghosszabbított pályázati határidőkkel várja a környezet- és klímavédelem iránt érdeklődő hallgatókat a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány. Nem csak külföldi ösztöndíjra és PhD-hallgatók kutatási munkáját támogató ösztöndíjra lehet pályázni, de környezetvédelmi ill. vízügyi gyakornoki ösztöndíjra is.

A MAK hallgatóit és oktatóját díjazták az OTDK záróülésén

2019. november 5.

Sepsi Máté és Bubonyi Tamás hallgató Pro Scienta Aranyérmet, Dr. Barkóczy Péter egyetemi docens pedig Mestertanár Aranyérmet vett át a XXXIV. OTDK 2019. október 31-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében tartott kitüntetésátadó ünnepi ülésén.