Neves cseh professzor tart előadást egyetemünkön

2018. március 6.

A Brnói Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karának, valamint a Fenntartható Folyamatintegrációs Laboratórium NETME Központjának vezetője, Prof. Dr. Hab. Jiří Jaromír Klemeš tart előadást „Energia és vízlábnyom csökkentése és a vízlábnyom kölcsönhatásai” címmel március 13-án 12.00 órától a XVIII. előadóban (A/6. ép. fszt.).

"Te is lehetsz tartalékos!"

2018. március 5.

A III. előadóban tartott sajtónyilvános nyílt órával megkezdődött az elmúlt időszakban többek között egyetemi hallgatókból, oktatókból verbuvált területvédelmi tartalékosok kiképzése.

Ifjú földtudósok vetélkedtek egyetemünkön

2018. március 5.

Idén már tizenegyedik alkalommal rendezte meg az Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát egyetemünk Műszaki Földtudományi Kara a Magyarhoni Földtani Társulat Oktatási és Közművelődési Szakosztályával együttműködésben. A 2018. március 2-án és 3-án tartott rendezvényre 23 előadói nevezés érkezett az ország 15 középfokú oktatási intézményéből, valamint Erdélyből. A regisztrált résztvevők száma közel 70 fő volt.

Magas rangú szakmai kitüntetést kapott egyetemünk vezető oktatója

2018. március 1.

Prof. Dr. Illés Béla, egyetemünk Logisztikai Intézetének igazgatója a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) dísztollát vette át 2018. február 21-én az egyesület a Magyar Tudományos Akadémia budapesti székházában megtartott ülésén.

A Miskolci Egyetem és a Debreceni Egyetem közösen rendezne „mini olimpiát”

2018. február 26.

Közös pályázatot nyújtott be 2018. január 15-én a „mini olimpiaként” is jegyzett Európai Egyetemi Játékok 2022-es vagy 2024-es megrendezésére a Miskolci Egyetem és Miskolc MJV Önkormányzata, a Debreceni Egyetem és Debrecen MJV Önkormányzata, valamint a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS).

A TDK-ban részt vevőket jutalmazták

2018. február 23.

Bensőséges ünnepségen jutalmazta meg az egyetem vezetése a 2017. évi Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) résztvevőit. Az eseményen elhangzott, hogy a 2017. évi konferencián a Miskolci Egyetemen 48 szekcióban 234 előadás hangzott el, a legsikeresebb előadókat vehették most át a jól megérdemelt jutalmukat.

Támogatói Díjjal ismerte el a BOKIK Deák Csaba munkáját

2018. február 21.

A megye vállalkozói érdekében végzett munkájáért, valamint a kamara tevékenységéhez nyújtott aktív segítségéért Támogatói Díjat adományozott Dr. Deák Csabának, egyetemünk kancellárának a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

Kecskeméten jártak tanulmányúton a hallgatók

2018. február 19.

Kecskemét neve egyre gyakrabban fordul elő a híradásokban. 2018 február 9-én egy busznyi hallgató, főként járműmérnök, továbbá mechatronikus és vegyipari gépész indult útnak, hogy meglátogasson ott három gyárat. A látogatás a Terplán Zénó szakkollégium járműmérnöki szakosztálya szervezésében történt.

Átadták a Hídépítő Innovációs Verseny díjait

2018. február 19.

Idén már tizenharmadik alkalommal hirdette meg a Miskolci Egyetem a Hídépítő Versenyt a Miskolci Egyetem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány támogatásával.

Ingyenes érettségire felkészítő indul matematikából is

2018. február 13.

Elsősorban 11. és 12. évfolyamos középiskolai diákok részére indít matematikából ingyenes érettségire felkészítő oktatást a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara.