Jubilált a miskolci bölcsészképzés

2017. december 18.

Jubileumi ünnepséget rendeztek a miskolci bölcsészképzés elindulásának 25. és a kar alapításának 20. évfordulója alkalmából 2017. december 15-én a Miskolci Egyetem díszaulájában. Egyetemünkön még 1992-ben jött létre a Bölcsészettudományi Intézet, amely megalapítása után gyors fejlődésnek indult, és 1997-re kari rangot nyert. Az ország legfiatalabb bölcsészettudományi fakultása azóta is meghatározó szerepet játszik Északkelet-Magyarország bölcsész-, társadalomtudós- és pedagógus-utánpótlásának képzésében.

Idén is az egyetemen ünnepelték a Karácsony a gyermekvárosi gyerekek

2017. december 14.

2017. december 13-án ismét együtt örülhettünk a gyermekvárosi gyerekekkel a Karácsony eljövetelének: az egyetem meghívására ezen a napon karácsonyi ünnepségen vehettek részt a Miskolci Egyetem üveg előcsarnokában a miskolci Gyermekváros (hivatalos nevén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) kis lakói ill. kísérőik.

Lezárult a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

2017. december 12.

Egyetemünk hat polgára is kitüntetést kapott a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) ünnepi záróülésén, amelyet az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2017. november 20-án a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében rendezett meg.

Nemzetközi konferenciát rendezett Budapesten a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete

2017. december 8.

Prof. Dr. Latorcai János, az országgyűlés alelnöke a 2017. november 30-i parlamenti ülés megnyitó beszédében köszöntötte a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált UMI-TWINN projekt keretében megrendezett nemzetközi Logisztikai Kiválósági Központok konferenciát. A magyar TV által is közvetített üdvözlőbeszédében az alelnök külön kitért a logisztika kiemelt szerepére a gazdaságban.

Középiskolásokkal és kiállítókkal telt meg a Díszaula a Nyílt Napon

2017. december 6.

A Rádió1-en folytatott intenzív reklámkampánynak is köszönhetően 2017. november 30-án és december 1-én a korábbi években megszokottnál is nagyobb tömeg tolongott a Miskolci Egyetem Nyílt Napján. A középiskolások nem csak az észak-magyarországi régióból érkeztek, többen jöttek Budapestről, de Szentesről, Győrből és Szombathelyről is volt látogató.

A honvédelem nemzeti ügy - Simicskó István előadása a Miskolci Egyetemen

2017. november 27.

Fel kell készülni az újfajta biztonsági kihívásokra, amely haderőfejlesztést, a honvédelemre költhető támogatások növelését, valamint a magyar hadiipar legalább alapszintű újraindítását is magában hordozza – jelentette ki Simicskó István honvédelmi miniszter a Miskolci Egyetemen megtartott előadásában...

Duális workshop a Gépészmérnöki és Informatikai Karon

2017. november 25.

Duális workshopot rendezett 2017. november 22-én a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, amelyen több mint 25 ipari partner részvételével a harmadik éve folyó duális képzések eddigi tapasztalatait értékelték.

Miskolci Egyetem az év infokommunikációs eseményén

2017. november 24.

Az Európai Bizottság Budapesten rendezte meg november közepén az év egyik legfontosabb európai infokommunikációs eseményét. Az ICT Proposers’ Day mintegy 3000 főt látott vendégül szerte Európából – köztük a technológiai iparág vezető képviselőit, vállalatait, innovátorait, akadémikusait. A Miskolci Egyetemet a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Infokommunikációs Intézete képviselte.

Beindult a FLOODRESC projekt – árvízi védekezést segítő GIS döntéstámogató rendszer fejlesztése a Miskolci Egyetem vezetésével

2017. november 23.

2017. november 22-én nyitóértekezlettel elindul be a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretein belül megvalósuló FLOODRESC Interreg pályázat megvalósítása. A pályázat az egyetem FLOODLOG projektjének folytatása, melyet az Európai Unió a kiemelten sikeres, példaértékű projektek közé sorolt, a katasztrófahelyzetek-környezeti problémák kezelése témakörben megvalósult nemzetközi pályázatok közül „jó gyakorlatnak” minősített.

Jelentős ipari szereplővel kötött együttműködést a Miskolci Egyetem az ipari korszerűsítés érdekében

2017. november 23.

Az Ipar 4.0 rendszerek kialakításában élenjáró és piacvezető FESTO Kft-vel kötött együttműködési megállapodást 2017. november 22-én a Miskolci Egyetem. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy a Miskolci Egyetem hallgatói még felkészültebben és megfelelő képességek, képesítések birtokában várják az ipar kihívásait.