Prof. Dr. Takács Gábornak új szakkönyve jelent meg az USA-ban

2017. október 9.

Egyetemünk Olajmérnöki Tanszéke professzorának „Electrical Submersible Pumps Manual” című, 578 oldalas könyvét szeptember végén második kiadásban jelentette meg az Elsevier Inc. USA kiadó. A könyv témája az elektromos centrifugális búvárszivattyúzás, amely ideális megoldás nagy folyadékhozamok olajkutakból történő kitermelésére.

A sajtó előtt mutatkozott be az egyetem új vezetése

2017. október 5.

A Zenepalotában tartott sajtóreggelin mutatkozott be a sajtó képviselői előtt a Miskolci Egyetem új vezetése.

Műszaki pályaválasztó fesztiválon tudhattuk meg, hogy „Mi a pálya?”

2017. október 5.

A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum kezdeményezésére a Magyar Elektrotechnikai Egyesület a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közreműködésével idén már második évben szervezett „Mi a pálya?” címmel országos műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amelynek elsődleges célja, hogy az átélt élményekre alapozva felszínre hozza a gyerekekben rejlő műszaki érdeklődést, annak érdekében, hogy később a pályaválasztáskor tudatosan válasszák a műszaki pályát.

Heves Megye Napja - hevesi középiskolások ismerkedtek egyetemünkkel

2017. október 2.

Heves megyei középiskolásokat és cégeket látott vendégül 2017. szeptember 26-án a Miskolci Egyetem. A középiskolások labortúrán ismerkedtek meg a műszaki karokon folyó munkával, a cégek pedig a Miskolci Egyetem álláskereső hallgatóit várták.

Együttműködési megállapodást kötött egyetemünk a Parádfürdői Állami Kórházzal

2017. október 2.

Együttműködési megállapodást kötött 2017. szeptember 29-én a Parádfürdői Állami Kórház és a Miskolci Egyetem. A megállapodást a kórház részéről Dr. Stumpfné Dr. Rabóczki Anita főigazgató főorvos, az egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor, Prof. Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánja, és Prof. Dr. Szűcs Péter, a Műszaki Földtudományi Kar dékánja írta alá.

Idén is sokan éjszakáztak a kutatókkal

2017. október 2.

Immár hagyomány, hogy szeptember végén a Miskolci Egyetem kinyitja kapuit a kíváncsi gyerekek, kíváncsi fiatalok és kíváncsi szüleik előtt. Így volt ez idén is, 2017. szeptember 29-én (pénteken) délután illetve este professzoraink ismét megmutatták a legféltettebb kincseiket is.

Fizikából is ingyenes érettségi előkészítő indul

2017. szeptember 29.

A Miskolci Egyetem Fizikai Intézete ingyenes előkészítő oktatást tart olyan 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik fizikából szeretnének érettségizni, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányaik során fizikát fognak tanulni.

FÖLDRAJZ ÉRETTSÉGI ELŐKÉSZÍTŐ INDUL A MISKOLCI EGYETEMEN

2017. szeptember 27.

A Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatika Intézete a Terplán Zénó Program TELC alprogramjának keretében ingyenes érettségi előkészítő oktatást szervez azon 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik földrajzból szeretnének érettségizni. A kurzus 2017. december 4-én indul, a foglalkozások hétfőnként 16 órától 18 óráig az A/3-as épület 314-es (Hunfalvy János) termében zajlanak. Az órákra szeretettel várunk mindenkit, aki a földrajz, illetve a földtudományok iránt érdeklődik, különösen azokat, akik tervezik, hogy a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karára jelentkeznek.

Fazola Fesztivál 2017

2017. szeptember 26.

2017. szeptember 15-én és 16-án ismét megtartották a Fazola Henrik és Frigyes emlékére rendezett kétnapos fesztivált. Az immár 11. alkalommal megrendezett összejövetel keretében nem csak tudományos előadások hangzottak el, hanem hagyományápoló szakestélyre, kisvonatozásra, látványcsapolásra és tiszteletbeli kohásszá avatásra is sor került.

Legyünk mi a legszebb egyetemváros után a legszebb egyetemi város is!

2017. szeptember 22.

Néhány hónappal ezelőtt a Miskolci Egyetem nyerte el a legszebb egyetemi campus címet, most pedig a legszebb egyetemi városokról indult szavazás az eduline.hu-n. Mivel korábban a városból is sokan segítettek szavazatukkal abban, hogy a mi campusunk legyen a legszebb, segítsünk most mi is a városnak, és szavazzuk meg Miskolcot a legszebb egyetemi városnak!