Hangulatképek a Kutatók Délelőttjéről

2023. október 2.

Első alkalommal rendezte meg a Kutatók Délelőttje programsorozatot kifejezetten az általános és középiskolás diákok számára a Miskolci Egyetem szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakája előrendezvényeként. Videós hangulatjelentés az eseményről >>

Élbolyban az egyetemi elsősegélynyújtók

2023. október 2.

Magyarország legjobb elsősegélynyújtói versengtek a Szolnokon megrendezett 51. Országos Elsősegélynyújtó Verseny. A Miskolci Egyetemet az Egészségtudományi Kar MEENCS csapata képviselte, végső összesítésben a 6. helyet szerezték meg.

A tudomány élményének éjszakája

2023. szeptember 29.

A tudományos élet és a hozzá kapcsolódó kutatások világának közérthető, látványos oldalát mutatta meg a Kutatók Éjszakáján a Miskolci Egyetem. Az universitas sokszínű, a műszakitól, a jogi, gazdasági, anyag- és földtudományi, bölcsészet- és egészségtudományi tevékenységét reprezentáló programsorozat idén is ezernyi érdeklődőt vonzott az Egyetemvárosba szeptember 29-én.

Kutatók Délelőttjén – „Tanítsunk Magyarországért!”

2023. szeptember 29.

A Kutatók Éjszakája bevezető rendezvényeként először szervezett Kutatók Délelőttje programot általános és középiskolás diákok számára a Miskolci Egyetem. Az eseménnyel egyidőben tartottak kurzust a „Tanítsunk Magyarországért!” mentorprogramban résztvevő egyetemistáknak, akiknek egyik feladata éppen az, hogy a hátrányos helyzetű kistelepüléseken élő gyermekek figyelmét a továbbtanulási lehetőségek felé fordítsák, segítsék tehetségük kibontakoztatását.

Miskolci professzor, Kocziszky György a Budapesti Metropolitan új rektora

2023. szeptember 29.

Nemzetközi pályázat eredményeként Kocziszky György, a Miskolci Egyetem professor emeritusa, egykori rektorhelyettese tölti be október 1-jétől a Budapesti Metropolitan Egyetem rektori tisztségét. A professzor korábban a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékáni, a világ- és regionális gazdaságtan intézet igazgatói, illetve a regionális gazdaságtan tanszék vezetői tisztét is betöltötte – adta hírül az egyetem közleménye alapján az MTI.

Teakultúra kurzus

2023. szeptember 28.

A Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete Kínai teakultúra kurzust indít a 2023/24. tanévben, amelyen különböző típusú kínai teákkal ismerkedhetnek meg a résztvevők, és megtanulhatják elkészítésük módját is. A részvétel ingyenes.

Állásbörze: visszajelzés a munkaerőpiac részéről

2023. szeptember 28.

A Miskolci Egyetemen tartott állásbörze arra is kereste a választ, hogy mik azok a készségek és képességek, amikkel rendelkeznie kell a munkaerőpiacra lépő diplomásoknak. Videóinterjú az egyetem oktatási rektorhelyettesével, Dr. Szilágyi Rolanddal.

A kutatásfejlesztés új modellje

2023. szeptember 27.

Korszerű ívhegesztési laboratóriumot adtak át a Miskolci Egyetemen. A mintegy 100 millió forint értékű, a technológia jelenét képviselő gépekkel, robotizált eszközökkel és szimulációs technikával felszerelt kutatóműhely az ipari fejlesztésekben megvalósuló egyetemi együttműködés új modelljét mutatja be.

1 perc ME: Eredmények – Sportnap – Felejthetetlen élmények

2023. szeptember 27.

A 2022/2023-as tanévben elért kimagasló sporteredményeket ünnepélyes keretek között, díjakkal ismerte el a Miskolci Egyetem. – A hagyományos vetélkedők mellett főzőversennyel is várták az egyetem polgárságát a sportnapon. – A tudomány izgalmas világát mutatja meg több mint 130 programmal a Miskolci Egyetem a Kutatók Éjszakáján.

Híd az együttműködéshez

2023. szeptember 26.

A diplomás munkavállalók és a munkaadók között híd szerepet tölt be a Miskolci Egyetem. Ösztönzi a vállalatok és az oktatás együttműködését, hogy a képzések rugalmasan kövessék a hazai és a térségi munkaerőpiac igényeit – hangsúlyozta Dr. Szilágyi Roland oktatási rektorhelyettes az egyetem fő támogatásával rendezett állásbörzén, amelyet szeptember 26-án rendeztek.