Sportév sportnappal

2023. szeptember 21.

A hagyományos sportági és kari vetélkedők mellett főzőversennyel is várták az egyetem polgárságát és dolgozóit.

Pályázat képzés támogatására

2023. szeptember 21.

Képzés támogatásra pályázathatnak a Miskolci Egyetemen szeptemberben tanulmányaikat megkezdő hallgatók. A diákokat terhelő önköltséghez való hozzájárulási kérelmet kizárólag elektronikus formában lehet benyújtani legkésőbb 2023. október 13. éjfélig.

QS Europe: a Miskolci Egyetem a legjobbak között

2023. szeptember 21.

Tizenöt magyar felsőoktatási intézmény, köztük a Miskolci Egyetem is szerepel Európa legjobbjai között az egyik legelismertebb egyetemi rangsor 2023. szeptember 20-án közzétett regionális listáján. A „QS Europe 46 Európai ország 2024” a térség közel hétszáz egyetemének teljesítményét mérte össze.

Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemen

2023. szeptember 19.

Szeptember 29-én újra a tudomány izgalmas világát mutatja meg 80 helyszínen több mint 130 programmal a Miskolci Egyetem.

1 perc ME: Tanévnyitó, sportévnyitó – Gólyák, külföldről – Kezdünk

2023. szeptember 19.

Sportszelet ízű tortával vágtak bele a tanévbe a Miskolci Egyetemen a 2024-es Európai Egyetemi Játékokra készülve. – Hagyományosan gólyatáborba és orientációs napra várta az egyetem a nemzetközi hallgatókat, hogy megismerkedjenek az intézménnyel, a hallgatói szolgáltatásokkal, a campussal és egymással. – Minden évben széles skálán és több tudományterületen kínál érettségire előkészítő kurzusokat a Miskolci Egyetem a középiskolás diákok számára

Sportelismerések – sportáguk mellett az egyetemet is képviselték

2023. szeptember 19.

Kimagasló sporteredmények születtek az elmúlt tanévben is a Miskolci Egyetemen. Ezeket ismerték el azokkal a díjakkal, amelyeket ünnepélyes keretek között adtak át sportolóknak, edzőiknek és a hazai sporteseményeket támogató önkénteseknek.

„Életem legjobb döntése a Miskolci Egyetem”

2023. szeptember 18.

Idén több mint 240 nemzetközi hallgató kezdi meg tanulmányait a Miskolci Egyetemen angol nyelven. „Freshmen’s Camp” és „Orientation Day” – ezek a rendezvények nekik szóltak idén is.

Középpontban a klíma

2023. szeptember 18.

„A város erőforrásai az egyetemek, a polgárok, a civil szervezetek, a cégek, és az önkormányzat. Ez az első látogatásom, szeretnék többet megtudni Miskolcról és támogatást adni ezen az úton, a klíma trendek tekintetében” – nyilatkozta Jakob Stolt, az Európai Unió által megbízott NetZeroCities képviselője Miskolcon.

Felvételt hirdet a Csizmadia Imre Szakkollégium

2023. szeptember 18.

Amit kínálnak: publikációs tevékenység segítése; tudományos környezet és közösség; gazdasági közéleti, tudományos vitaestek; szakmai programok… Jelentkezési határidő: 2023. szeptember 29.

Miskolci Egyetemi Sportnap az Európai Egyetemi Játékok jegyében

2023. szeptember 13.

A XXIII. Miskolci Egyetemi Sportnapot 2023. szeptember 20-án rendezik meg, az Egyetemi Sport Nemzetközi Napján, amikor egész Európában, több száz egyetemen, több ezer hallgató mozdul meg. A hagyományos sportági és kari vetélkedő mellett az idei rendezvény a jövő évben Miskolc és Debrecen közreműködésével megvalósuló Európai Egyetemi Játékokról is szól.