A karbonmentes gazdaság kialakításához igyekeznek hozzájárulni

2023. szeptember 13.

Gázösszetétel-elemző berendezések fejlesztése is része volt annak az együttműködésnek, amelyet a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar, valamint az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar 2022-ben kezdett az FGSZ Fölgázszállító Zrt-vel. Az eredményeket továbbképzés keretein belül osztották meg a szakemberekkel.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra érdemes kiemelkedő eredmények

2023. szeptember 12.

A Miskolci Egyetem 30 hallgatója nyert el Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat a 2023/2024. tanévben.

1 perc ME: Intro Nap – Médiatudatosság – Taní-tani

2023. szeptember 12.

Először rendezett az elsőéveseknek az egyetemista életet átfogóan bemutató tájékoztató napot a Miskolci Egyetem. – A médiatudatosság eddig megszokott formái már nem elégségesek a digitális jövő alakításában, világítottak rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Miskolci Egyetem és a CineFest Nemzetközi Filmfesztivál szervezte konferencián. – Élménynappal nyílt meg a hátrányos helyzetű gyermekek támogatására életre hívott Tanítsunk Magyarországért! program tizedik féléve.

Polgáraivá fogadta elsőéveseit a Miskolci Egyetem

2023. szeptember 11.

Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésen fogadta teljes jogú polgáraival elsőéves hallgatóit a Miskolci Egyetem szeptember 11-én. Az eseményen Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter az állam és a felsőoktatás partnerségéről, az egyetemek tudományos és intézményvezetői szabadságáról, valamint az értelmiség felelősségéről is beszélt.

Elismerés a filmkultúra lokálpatrióta támogatásáért

2023. szeptember 11.

A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál záróeseményén adták át fesztivál új, dr. Halmai Béla-díját szeptember 9-én este. Az elismerést elsőként Prof. Dr. Horváth Zitának, a Miskolci Egyetem rektorának ítélték oda.

Hallgatói ügyintézésre: mobil Kormányablak a campuson

2023. szeptember 11.

A szociális és egyéb ösztöndíj pályázatokhoz szükséges hivatalos igazolások beszerzésében nyújt támogatást a hallgatóknak a vármegyei Kormányhivatal mobil ügyfélszolgálata, amely szeptemberben és október első hetében lesz elérhető a Miskolci Egyetem campusán.

Kitüntető elismerések a tudományért, az oktatásért, az egyetemért

2023. szeptember 8.

A Miskolci Egyetem nyilvános ünnepi szenátusi ülésen ismerte el kiemelkedő szakmai és tudományos eredményeket elért oktatóinak és kutatóinak, valamint azoknak a tevékenységét, akik hazai és nemzetközi téren erősítették az universitas hírnevét.

A jelenből kémlelik a digitális és az audiovizuális jövőt

2023. szeptember 8.

A médiatudatosság eddig megszokott formái már nem elégségesek a digitális jövő alakításában. Új készségeket kellene elsajátítani, közöttük olyanokat, mint a rosszindulatú tartalmak intuitív felismerése, az online empátia és a kreativitás új formáinak a megtalálása. Erre is rávilágított a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Miskolci Egyetem és a CineFest Nemzetközi Filmfesztivál szervezte konferencián.

Nagyköveti szinten támogatják az együttműködéseket

2023. szeptember 8.

Nagyköveti szinten ismerkedtek a Miskolci Egyetem nemzetközi beiskolázási és kutatási kínálatával az Egyesült Arab Emírségek Nagykövetségének és a Finn Nagykövetségnek a képviselői, akik szeptember első napjaiban jártak a campuson.

1 perc ME: Egészségünkre – Száz év mechanika – Film, egyetem

2023. szeptember 7.

A lakosság egészségének áttekintése állt a középpontjában annak az országos konferenciának, amelynek rendezésében társszervezőként a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kara is közreműködött. – Az ország egyik legpatinásabb szakmai programját, a Magyar Mechanikai Konferenciát tizennegyedik alkalommal rendezték meg. – Nemcsak a filmfesztivál nyílt meg szeptember 1-jén, hanem a Miskolci Egyetem és a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál közös kezdeményezése, a CineVersity is.