Szalamanderrel köszöntek el a végzősök a campustól és a várostól

2023. június 29.

Szalamanderrel búcsúztak a Miskolci Egyetemtől és a várostól a végzős egyetemisták. A selmeci diákhagyományokat idéző látványos búcsúmenetet, amelyet június 28-án, a diplomatátadó ünnepségek előestéjén tartottak, az egyetem rektora és Miskolc polgármestere indította útjára.

Selmeci relikviák a muzeális műszerek kiállításán

2023. június 28.

A selmecbányai alapítású, 150 éves Geodéziai és Bányaméréstani Tanszék muzeális, köztük több tanszéki fejlesztésű mérőműszereiből látható kiállítás a Miskolci Egyetem főépületében, a régi aula melletti folyosói előtérben.

Nyári kalandok a természettudományok világában

2023. június 28.

Élménytáborokat szervez a Miskolci Egyetem Anyag- és Vegyészmérnöki Kara (AVK) 9-12. osztályos, természettudományos érdeklődésű diákoknak az egyetemi campuson. A jelentkezési határidő július 18.

Pro Urbe díjjal ismerték el a Miskolci Egyetem rektorának munkáját

2023. június 27.

Pro Urbe díjat adományozott Sajószentpéter önkormányzata Prof. Dr. Horváth Zitának, a Miskolci Egyetem rektorának. Az elismerést a település történetének kutatása és értékeinek közvetítése érdekében végzett kiemelkedő tevékenységéért ítélték oda.

Búcsúznak a campustól és Miskolctól a Valétálók

2023. június 27.

A selmeci diákhagyományok egyik leglátványosabb része a Szalamander, amikor fáklyás menettel, selmeci nótákat énekelve búcsúznak el a diákok az egyetemtől és a várostól. Évszázadokon keresztül szokás volt, hogy a város lakói ablakaikba kitett gyertyákkal búcsúztatták a végzős egyetemistákat – erre kérik most is június 28-án, szerdán este a belvárosban élőket.

A miskolci bölcsészek is használják a mesterséges intelligenciát

2023. június 27.

Irodalmi szövegek mesterséges intelligencia alapú feldolgozásával is foglalkoznak a Miskolci Egyetemen. A Digitális Örökség Nemzeti Laboratórium létrehozásában a többi között a Bölcsészettudományi Kutatóközpont, a Magyar Nemzeti Levéltár és az Eötvös Loránd Tudományegyetem mellett az egyetem kutatói is részt vesznek.

1 perc ME: Új úton, új céllal – Ausztrál partnerség - Jubileumi oklevelek

2023. június 27.

Együttműködési megállapodást kötött az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat és a Miskolci Egyetem. – Évtizedes múltra visszatekintő együttműködés a nemzetközi ranglistákon kiemelkedő helyen szereplő ausztrál Swinburne Műszaki Egyetemmel. - Ötven, hatvan, hatvanöt és hetven évvel ezelőtt diplomát szerzett mérnököket köszöntött az Alma Mater.

Kormánytámogatással készülhet a Miskolci Egyetem az Európai Egyetemi Játékokra

2023. június 26.

20,6 milliárd forint kormányzati támogatást kapott a Miskolci Egyetem a 2024-es Európai Egyetemi Játékok megvalósításához szükséges infrastrukturális fejlesztésekre – írta meg Dr. Varga Judit igazságügyi minisztert idézve a Borsod Online hírportál. A fejlesztéseknek köszönhetően 21. századi formát ölt majd az egyetem: megújul két kollégium, valamint a menza épülete.

Tollaslabda- és vízilabda bajnoksággal próbálják ki a Miskolci Egyetem felkészültségét

2023. június 26.

Alig két hét múlva Tollaslabda és Vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságot rendez a Miskolci Egyetem és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club. Az Európai Egyetemi Sport Szövetség és a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség együttműködésben megvalósuló nemzetközi sportesemény a 2024-es Európai Egyetemi Játékok hivatalos teszteseménye, amelyre 200 sportoló érkezik 11 ország 20 egyeteméről Miskolcra július 13-a és július 19-e között.

Műhelymunka mentoroknak

2023. június 26.

Kistelepüléseken élő hátrányos helyzetű gyermekeket karol fel a Tanítsunk Magyarországért program. A legutóbbi, a Miskolci Egyetemen tartott felkészítő kurzuson roma származású szakemberek tartottak előadást, akik többek között a művészet, a tehetséggondozás és az orvostudomány területéről érkeztek. A műhelymunkába nemcsak a hallgatók, hanem az egyetem szakemberei is bekapcsolódtak.