Vas, arany, gyémánt, rubin… A tisztelet és az elismerés diplomája

2023. június 23.

Ötven, hatvan, hatvanöt és hetven évvel ezelőtt diplomát szerzett mérnököket köszöntött a Miskolci Egyetem. Az annakidején még bánya- és kohómérnök karon végzett egykori hallgatók szakmai életpályáját jubileumi oklevéllel ismerte el az Alma Mater.

Az Egyetemváros nyitott város

2023. június 23.

„Társadalmi esélyteremtés, befektetés a jövőbe” címmel szakmai műhelynapot rendeztek a Miskolci Egyetemen. A program részeként nyílt meg Asztalos Zoltán „Nem perelek a világgal, Fegyverkezek egy szál virággal” című fotókiállítása.

Tudás, innováció, haszon

2023. június 22.

A „Tudástól az Üzletig – Tudásvagyon hasznosítás a Miskolci Egyetemen” című Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pályázat zárókonferenciáját a IV. Innovációs Nap alkalmával szervezte meg a Miskolci Egyetem Korszerű Anyagok és Intelligens Technológiák Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK). A találkozó egy három és féléves program záróeseménye volt, amelynek keretében bemutatták az egyetem elért eredményeit.

Fiatal hallgatókra építenék az elektromos hulladékok hasznosításának kutatását

2023. június 21.

Több évtizede együttműködik a Miskolci Egyetem a nemzetközi ranglistákon kiemelkedő helyen szereplő ausztrál Swinburne Műszaki Egyetemmel. Az egyetem képviseletében Miskolcon járt M. Akbar Rhamdhani professzor a közeljövőben lehetséges kutatási együttműködésekről tájékozódott.

1 perc ME: Újra Uni Terasz - Egyéves Atom! - Szalamander

2023. június 21.

Ismét színes programokat kínált az Uni Terasz: a Miskolci Egyetem ezúttal a Bortanyán mutatkozott be a Miskolci Fröccsfesztiválon. - A Miskolci Egyetem hallgatói és dolgozói szeme előtt nőtt fel Atom, a leendő vakvezető kutya, aki hamarosan elhagyja a campust. - A hagyományokat ápoló Miskolci Egyetem végzősei szalamanderrel, esti fáklyás felvonulással búcsúznak Miskolctól június 28-án.

Geográfust választott új elnökének a Miskolci Akadémiai Bizottság

2023. június 20.

Kocsis Károly geográfust, a Miskolci Egyetem Széchenyi-díjas intézetigazgató egyetemi tanárát, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját választották meg a Miskolci Akadémiai Bizottság (MAB) elnökének, megbízatása a 2023-2026 közötti akadémiai ciklusra szól.

Szemléletváltás a tudományos közéletben - együttműködés Eötvös Loránd Kutatási Hálózattal

2023. június 19.

Együttműködési megállapodást kötött az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat és a Miskolci Egyetem annak érdekében, hogy a felsőoktatás, a tudomány, és ezáltal az egész magyar társadalom számára hasznos eredmények elérését támogassák. A kutatási hálózat elnöke, Gulyás Balázs hangsúlyozta: szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy a magyar tudományos innovációt visszakerüljön a világ legjelentősebb tudománytermelő országainak szintjére.

Élőben közvetítjük a diplomaátadó ünnepségeket!

2023. június 19.

A 2022/23 tanév tavaszi félévében végzett hallgatók június 29-én és 30-án, valamint a július 4-én veszik át diplomájukat. A diplomaátadó ünnepi szenátusi ülések a Miskolci Egyetem YouTube-csatornáján nyomon követhetők, és a rendezvények zárását követően is visszanézhetők!

Az anyagvizsgálatról, angol nyelven

2023. június 16.

Hiánypótló szakkönyvet állított össze angol nyelven az anyagvizsgálat módszereiről Dr. Czél György, a Miskolci Egyetem Energia-, Kerámia- és Polimertechnológiai Intézetének tanára. A „Material testing” a műszaki anyagtudományokat tanuló külföldi diákok számára ad támpontot szakmai tudásuk elmélyítésében. Megírásával a szerző egyben inspirálni szeretné professzortársait, hogy bővítsék a Miskolci Egyetem idegennyelvű szakkönyvszerzőinek sorát.

Igényekhez igazított képzésfejlesztés

2023. június 15.

A tanterv- és képzési tartalomfejlesztés új útján indult el a Miskolci Egyetem: Regionális Munkaerőpiaci Fórumokon igyekszik felmérni, hogy a szakmai ismereteken felül milyen elvárásokat támasztanak a térség munkaerőpiaci szereplői a pályakezdő diplomások felé. A cél egy innovatív tantervfejlesztési protokoll kidolgozása, amely az egyetem valamennyi képzési területére kiterjed.