Hírek

A Magyar Hegesztési Egyesület kitüntetésekkel ismerte el egyetemünk polgárainak munkáját

2021. február 15.

Három egyetemi polgár is kitüntetésben részesült a XXX. Jubileumi Nemzetközi Hegesztési Konferencia keretében. A kétévente megrendezett eseményen Dr. Komócsin Mihály (posztumusz), Dr. Lukács János és Kovács Judit munkáját ismerte el kitüntetéssel a szakmai szervezet.

Innovatív Startup Program indult el a Miskolci Egyetemen

2021. február 2.

2020 szeptemberétől indult el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) szervezésében Magyarország első felsőoktatási szintű e-learning startup kurzusa, a Hungarian Startup University Program (HSUP), amelyhez a Miskolci Egyetem elsőként csatlakozott.

Interaktív Online Nyílt Nap Ördög Nórával

2021. február 2.

A felvételi beadásának határidejéhez közeledve megtartottuk utolsó online nyílt napunkat, melynek házigazdája az ország egyik legjobb műsorvezetője, Ördög Nóra volt.

Miskolcra figyel az ország bölcsész közvéleménye - egyetemünk rendezi a 35. OTDK Humán Tudományi Szekcióját

2021. február 2.

2021-ben a Miskolci Egyetem lesz a rendezője a fiatal kutatók egyik legnagyobb, kétévente megrendezendő országos seregszemléjének, április 14. és 16. között ugyanis egyetemünk Bölcsészettudományi Kara szervezi a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Humán Tudományi Szekcióját.

Eredménykommunikációs konferenciasorozaton számoltak be az eredményekről

2021. február 1.

Online konferencia keretein belül mutatta be az elmúlt évek eredményeit az EFOP-3.6.1-16-2016-00011 számú, „Fiatalodó és megújuló Egyetem – Innovatív tudásváros A Miskolci Egyetem intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztése” című projekt. A három napos konferenciasorozaton több mint 60 oktató és kutató számolt be a projekt alatt végzett munkájáról, valamint annak hasznosításáról.

Önkéntes sofőrök jelentkezését várják!

2021. február 1.

A járvány elleni védekezés sikere érdekében továbbra is szükség van önkéntesek jelentkezésére. Most olyan hallgatók jelentkezését várják, akik vezetői engedéllyel és legalább két éves vezetési gyakorlattal rendelkeznek.

A külföldi hallgatók ügyintézését is megkönnyíti az új együttműködés

2021. január 29.

A B.-A.-Z. Megyei Rendőr-főkapitánysággal és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatósággal írt alá együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetem. A most aláírt megállapodás számos területen tesz lehetővé együttműködést a felek között, így például a felvételt nyert külföldi hallgatók az egyetemen létrehozandó ügyfélfogadási irodában kezdeményezhetik majd a tanulmányi célú tartózkodási engedélyük kiadását vagy meghosszabbítását.

A műszaki karok lesznek a Magyar Közút új partnerei

2021. január 28.

A Miskolci Egyetem és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást kötött 2021. január 28-án, melyet az egyetem részéről Prof. Dr. Horváth Zita rektor, a közútkezelő részéről pedig a társaság vezérigazgatója, Szilvai József Attila írt alá.

Társadalmi innovációs központ létrehozása a cél

2021. január 22.

Együttműködési megállapodást kötött a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság és a Miskolci Egyetem 2021. január 20-án szerdán.

Raoul Wallenberg-díjat kapott az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete

2021. január 22.

"Az elmúlt időszakban a kisebbségi és többségi társadalom harmonikus együttélése érdekében kifejtett tevékenységéért" a Bölcsészettudományi Kar Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének ítélték oda a Raoul Wallenberg-díjat.