Élő közvetítés a júniusi diplomaátadó ünnepségekről

2017. június 27.

Az utóbbi időkben már megszokott módon a 2017. június 29-én (csütörtökön) és 30-án (pénteken) tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések is élőben lesznek megtekinthetőek az interneten.

Egyetemünk campusa a legszebb

2017. június 26.

Két hete Magyarország legszebb egyetemi campusairól indított több fordulós szavazást az eduline.hu. Az első fordulót , amelyen a magyarországi egyetemek egyik fele vett részt, a Szegedi Tudományegyetem nyerte, a második fordulót - huszáros hajrával - a Miskolci Egyetem.

Új projekt indul "Tudás – Vár a Miskolci Egyetem!" címmel

2017. június 22.

A fiatalokat, a mai általános és középiskolás diákokat szólítja meg a Tudás – Vár a Miskolci Egyetem! című projekt, amely az élménygazdag és építő jellegű pályaorientációs tevékenységekre, a hátrányok leküzdését szolgáló tudás- és kompetenciafejlesztő programokra, a műszaki szakok népszerűsítésére fókuszál. Az egyetem ezzel a 3 éves programmal nem csak a felsőoktatásban részt vevő diákok számát kívánja tovább növelni, hanem a hátrányos helyzetű diákok képzettségi szintjének javítását is el kívánja érni.

Navracsics Tibor tett látogatást a Miskolci Egyetemen

2017. június 14.

2017. június 9-én a Miskolci Egyetemre látogatott Dr. Navracsics Tibor oktatásért, kultúráért, ifjúságért és sportért felelős európai biztos, aki a jelenleg is tartó európai felsőoktatási stratégia felülvizsgálata egyik fontos elemeként szeretne minél több magyar egyetemi városba is ellátogatni, és megismerni az adott egyetem szerepét a város és a régió gazdasági növekedésében.

Az OMBKE támogatja a TDK-tevékenységet

2017. június 14.

Együttműködési megállapodást kötött az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület (OMBKE) és a Miskolci Egyetem 2017. június 12-én.

Egyetemünkön tett látogatást a norvég nagykövet

2017. június 13.

Őexc. Olav Berstad, a Norvég Királyság magyarországi nagykövete 2017. június 13-án látogatást tett a Miskolci Egyetemen.

Idén is a világélmezőnyben szerepelt a Miskolci Egyetem szuperszámítógépes csapata

2017. június 13.

A Miskolci Egyetem informatikushallgatói csapata – zsinórban immár negyedjére – idén is bejutott a nívós, világszerte jegyzett szuperszámítógép-verseny, az Asia Student Supercomputer Challenge (ASC17) Kínában megrendezett döntőjébe, ahonnan „Első osztályú csapat” („First Class Team”) díjjal térhetett haza Miskolcra.

Kínai tanulmányúton járt a hallgatónk a Huawei jóvoltából

2017. június 9.

2017. május 5. és 20. között kínai tanulmányúton vett részt Hegedűs Henrietta, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar hallgatója. A tanulmányutat a hallgató a Huawei által meghirdetett „SEEDs for the future” pályázaton nyerte el, amely során a cég évente 10 hallgatót és 1 oktatót utaztat Kínába, ahol a cég központjában a legmodernebb távközlési, infokommunikációs technológiákat mutatják be nekik és a más országokból érkezett SEED-es hallgatóknak.

Emlékülés a kiegyezésről és Ferenc József királlyá koronázásáról

2017. június 8.

Az osztrák-magyar kiegyezésnek és Ferenc József magyar királlyá koronázásának 150. évfordulója alkalmából nyilvános emlékülést rendezett a Miskolci Egyetem Történettudományi Intézete 2017. június 8-án.

A gyermekbántalmazásról tartottak tudományos konferenciát

2017. június 7.

„Gyermekbántalmazás (Battered Child Syndrome)” címmel tudományos konferenciát tartottak a Miskolci Gráciák Egyesülete és a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara közös szervezésében a miskolci MAB Székházban 2017. május 12-én.