Ózdon és Sátoraljaújhelyen már elindult a tanév

2017. szeptember 6.

Az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen felsőfokú képzést indított a Miskolci Egyetem, az ünnepélyes tanévnyitókat szerdán ill. csütörtökön tartották a két városban.

Sikeresen szerepelt az egyetemi csapat a Formula Student Hungary versenyen

2017. szeptember 6.

A Formula Racing Miskolc sikeresen szerepelt a 2017. augusztus 17. és 20. között megrendezett Formula Student Hungary-n, amelynek idén a győri Széchenyi István Egyetem kampusza adott otthont.

Kétnyelvű lesz az idei tanévnyitó

2017. szeptember 4.

Örvendetes tény, hogy egyre több külföldi hallgató tanul egyetemünkön. Ennek köszönhető, hogy a 2017. szeptember 8-án 10.30 órai kezdettel tartandó, és a 2017/2018-as tanévet megnyitó központi tanévnyitó ünnepségünket - amelyen a külföldi hallgatók és az őket delegáló országok nagykövetei is részt vesznek - két (magyar és angol) nyelven rendezzük meg.

Egyetemünk is képviseltette magát a Kárpát-medencei Református Tanévnyitón

2017. szeptember 4.

A 2017. szeptember 2-án a Kossuth utcai református templomban tartott rendezvényen prof. dr. Torma András, egyetemünk rektora is köszöntötte a résztvevőket.

Gránitoklevélben részesült egyetemünk egykori hallgatója

2017. szeptember 4.

Mándoki Andor okleveles kohómérnök, külkereskedelmi közgazdász-mérnök 1942-ben szerzett oklevelet egyetemünk jogelőde, a József Nádor Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Karán Sopronban. A 75 évvel ezelőtti diplomázás emlékére a Műszaki Anyagtudományi Kar részére gránitoklevelet adott át a 2017. szeptember 1-én tartott ünnepi szenátusülésen.

Idén is volt Gólyatábor

2017. szeptember 4.

Idén is Gólyatáborba várta a Miskolci Egyetem a frissen felvett hallgatókat. A 2017. augusztus 27. és 31. között megtartott tábor megnyitóján Dr. Jakab Nóra oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettes és Dr. Deák Csaba kancellár köszöntötte a gólyákat.

Rangos nemzetközi elismerést kapott a Miskolci Egyetem a 2016-os tájfutó VB megszervezéséért

2017. augusztus 28.

2016. nyarán a Miskolci Egyetem Miskolc MJV Önkormányzatával együtt rendezte meg a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokságot. A rendezvény több mint 30 lebonyolított egyetemi sportvilágbajnokság közül elnyerte a tavalyi év legjobb szervezésű egyetemi sportvilágbajnokságáért járó díjat.

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést kapott Dr. Csák Csilla

2017. augusztus 23.

Magyarország köztársasági elnöke 2017. augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést adományozta Dr. Csák Csilla, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi docense részére.

Állami kitüntetésben részesült Burmeister Erzsébet, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főkönyvtárosa

2017. augusztus 22.

Szinnyei József-díjat kapott BURMEISTER ERZSÉBET, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főkönyvtárosa, volt főigazgatója. A szakmai díjat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban.

Az országos élmezőnyben foglal helyet a Miskolci Egyetem

2017. augusztus 2.

A 2017. évi általános felvételi eljárásban nagyszerű eredményt ért el egyetemünk, kiállva az országos összevetés próbáját is. Összességében a Miskolci Egyetemre felvett hallgatói létszám az utóbbi négy évet tekintve az idén, 2017-ben a legmagasabb a megállapított ponthatárok alapján az adott demográfiai, illetve a térséget érintő elvándorlási folyamatok mellett. A felvett hallgatói létszámban bekövetkezett 2,7 százalékos növekedéssel - a változás mértéke szempontjából - a releváns, nem-szakspecifikus felsőoktatási intézmények között országosan a 4., míg a vidéki rangsorban a 2. helyezést szerezte meg.