Kínai járműipari delegáció tett látogatást a Miskolci Egyetemen

2017. július 25.

2017. július 21-én Kína egyik járműipari központjaként is számon tartott Chongquing város egyetemi és vállalati szakemberekből álló delegációja tett látogatást egyetemünkön. A látogatás célja a közös oktatási és kutatási együttműködési lehetőségek megismerése, valamint a kapcsolatfelvétel volt.

Véget ért az Egyetemi Kosárlabda Eb

2017. július 25.

Az egyetemünkön rendezett rangos nemzetközi sporteseményen a bronzos TFSE-lányoknak köszönhetően a magyar résztvevők sem maradtak érem nélkül. A július 23-án befejeződött miskolci Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokságon a 10. helyen végzett Debreceni Egyetem illetve a 12. helyen záró Miskolci Egyetem kiváló tapasztalatokkal gyarapíthatta fegyvertárát.

Elérhetőek a júniusi diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2017. július 20.

A 2017. június 29-ei délelőtti (GTK, EK) és délutáni (MAK, ÁJK), valamint a 2017. június 30-ai délelőtti (BTK, BBZI) és délutáni (MFK, GÉIK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).

Rajtol az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság

2017. július 14.

Minden készen áll arra, hogy 2017. július 16-23. között a Miskolci Egyetem és a város közösen az eddigi legjobb Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokságot rendezze meg. 16 ország, 28 csapat, 78 mérkőzés, 3 helyszín – címszavakban és számokban.

Országgyűlési Gyakornoki Program

2017. július 13.

Az Országgyűlés elnöke a 2017/18-as tanévre is meghirdette egyetemi és főiskolai hallgatók részére a gyakornoki programját. A program célja, hogy a résztvevők megismerjék az Országgyűlés hivatali szervezetét és működését, és közvetlen betekintést nyerjenek a törvényalkotási folyamat részleteibe.

A Pekingi Vegyipari Egyetem delegációjának látogatása Egyetemünkön

2017. július 13.

2017. július elején a Pekingi Vegyipari Egyetem (Beijing University of Chemical Technology) delegációja rövid szakmai látogatás céljából érkezett Miskolcra.

V. Hegesztési Nyári Egyetem

2017. július 11.

A Magyar Hegesztési Egyesület Ifjúsági Fóruma, a Miskolci Egyetem Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézete és Hegesztési Szakosztálya 2017. július 7-9. között Hegesztési Nyári Egyetemet szervezett.

Megújult Körcsarnok várja az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság résztvevőit

2017. július 11.

Befejeződött a Miskolci Egyetem Körcsarnokának felújítása, 2017. július 10-én megtörtént az ünnepélyes átadás.

Megújult az Egyetemi Körcsarnok

2017. július 6.

A Miskolci Egyetem Körcsarnokának felújítása befejeződött, és ezen alkalomból 2017. július 10-én hétfőn 10 órától rendezzük meg a sportlétesítmény ünnepélyes átadását, amelyre szeretettel várunk minden Egyetemi Polgárt.

Ismét egy lépéssel közelebb az ózdi kihelyezett képzés beindításához

2017. június 27.

2017. június 27-én használati szerződést kötött a Forum Hungaricum Nonprofit Kft. és a Miskolci Egyetem a 2017 szeptemberében beinduló ózdi kihelyezett képzés infrastruktúrájának biztosítása érdekében.