Döntőbe jutott egyetemünk elsősegélynyújtó csapata

2017. június 6.

I. helyezettként jutott be az országos döntőbe felnőtt kategóriában a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának MEeNCS névre keresztelt elsősegélynyújtó csapata a Magyar Vöröskereszt 2017. május 26-án Ózdon megrendezett nagyszabású megyei versenyén.

A Dunaferr és az Ózdi Acélművek is együttműködik a Miskolci Egyetemmel

2017. június 2.

Együttműködési megállapodás született 2017. június 1-én a az ISD Dunaferr Zrt. ill. az ÓAM Ózdi Acélművek Kft., valamint a Miskolci Egyetem között. A megállapodás célja a Műszak Anyagtudományi Kar Vas- és Acélmetallurgiai Intézeti Tanszékén folyó oktatási és kutatómunka támogatása.

Nagy sikerű anyagmérnök bemutató a győri Édes Napokon

2017. június 2.

2017. május 27-én és 28-án a győri Édes Napokon vendégszerepelt az Anyagtudományi School Túra, azaz a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karának látványos természettudományi bemutatója. A kar munkatársai a NEMAK Győr Alumíniumöntöde Kft. és a győri Mobilis Interaktív Kiállítási Központ meghívásának eleget téve utaztatták el a látványos, show-elemeket sem nélkülöző bemutatójukat Győrbe.

Egyetemünk delegációja a Nagyváradi Egyetemen tett látogatást

2017. június 1.

2017. május 29-én egyetemi és kari vezetők tettek látogatást a Nagyváradi Egyetemen. E látogatás előzményeként – a már korábban is meglévő kapcsolatok erősítésére törekedve – 2017. április 5-én a Nagyváradi Egyetem vezetői jártak Miskolcon, majd május elején már a Nagyváradi Egyetem jogi karának delegációja folytatott tárgyalásokat egyetemünkön. A mostani látogatás a kari kapcsolatok további erősítését szolgálta.

Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Nap - idén már harmadszor

2017. június 1.

2017. május 26-án ismét Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napot rendezett a Miskolci Egyetem. Az egyetem, az Egyetemi Lelkészség és a történelmi egyházak közös szervezésében megtartott rendezvényen elsősorban egyházi, de számos állami fenntartású iskolából is érkező több száz 11. osztályos tanuló vett részt kísérőtanáraival együtt.

Nagyszabású logisztikai konferenciát rendeztünk Budapesten

2017. május 24.

A Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált H2020 UMi-TWINN projekt keretében 2017. május 22-én „Ipar 4.0, Logisztika 4.0: Kihívások és lehetőségek” címmel nemzetközi konferenciát rendeztek Budapesten.

Varázsgömbök és varázspálcák csatáztak a Miskolci Egyetemen

2017. május 23.

2017. május 20-án a Miskolci Egyetemen rendezték meg a XII. Magyar Alkalmazott Mérnöki Tudományok Versenyét. A „Magyarok a Marson – a mérnökök játszótere” elnevezésű verseny keretében az elmúlt évek során sokféle alakú és működésű robotot kellett elkészíteni, az idei, 12. verseny a „varázsgömbök és varázspálcák csatája” volt.

Pályázati felhívás NEMZETI FELSŐOKTATÁSI (korábban köztársasági) ÖSZTÖNDÍJRA a 2017/2018. tanévre

2017. május 22.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj (korábbi nevén Köztársasági Ösztöndíj) iránti pályázatokat 2017. június 27-én (kedden) 12 óráig lehet leadni a karok dékáni hivatalaiban (illetve a BBZI esetében az igazgatói hivatalban).

Egyetemünk is bemutatkozott a Város Napján

2017. május 17.

Miskolc Város Napján a Miskolci Egyetem is színes programok tárházával várta a város és térsége polgárait, családjait - ifjakat és szépkorúakat egyaránt.

Nemzetközi fórum a szociális és szolidáris gazdaságról

2017. május 17.

A szociális és szolidáris gazdaságról, valamint a társadalmi vállalkozások közép- és kelet-európai helyzetéről tartott nemzetközi szakmai fórumot a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2017 tavaszán.