Lányok Napja 2017 - Ismét lányokkal telt meg az egyetem

2017. május 3.

2017. április 27-én ismét középiskolás lányokkal teltek meg a Miskolci Egyetem laborjai, ezen a napon rendezte meg ugyanis az egyetem a már hagyományos Lányok Napját.

Egyetemünk csapata diadalmaskodott az ELTE Sport Kupáján

2017. április 28.

2017. április 22-én Budapesten rendezték meg a IV. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Sport Kupát. Csapatunk ezen a sporteseményen idén második alkalommal vett részt, az előző évben kispályás labdarúgásban második helyezést értünk el.

Döntőbe jutott egyetemünk férfi futsal csapata

2017. április 28.

A Miskolci Egyetem férfi futsal csapata döntőbe jutott a 2016/2017. évi egyetemi-főiskolai országos bajnokságban (MEFOB). Az országos férfi és női futsal döntőre várhatóan 2017. május 16-17-én kerül sor, a lebonyolítási helyszín egyelőre még egyeztetés alatt.

Tárt karokkal várja az ipar az anyagmérnök duális hallgatókat

2017. április 26.

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara a duális képzést népszerűsítő, valamint a partnervállalatokat bemutató Anyagmérnök Duális Workshopot rendezett az anyagmérnök képzés iránt érdeklődők számára 2017. április 24-én. A rendezvényen közel 100 fő vett részt: nagy számban érkeztek a képzés iránt érdeklődők, 17 partnervállalat jelent meg kiállítóként, valamint a duális képzésben már résztvevő 1. és 2. évfolyamos hallgatók is meglátogatták leendő diáktársaikat.

Együttműködés a hátrányos helyzetű fiatalok egészségügyi diplomához segítése érdekében

2017. április 26.

2017. április 26-án kiegészítő együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara és a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiuma.

A XXXIII. OTDK eredményeinek összegzése

2017. április 24.

2017. március 29-31. között a Miskolci Egyetem rendezte meg a Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi, valamint Kémiai és Vegyipari Szekcióját.

Korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák kifejlesztését kezdi meg a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ

2017. április 19.

Egy közel 4,8 milliárdos projekt keretében korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztését kezdi meg a Miskolci Egyetem, a BorsodChem, a Bosch, valamint az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft.(ÉMI) a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) közös kutatói hálózatán keresztül.

Eldőlt, hogy ki a legkreatívabb pénzügyes

2017. április 13.

Kiss Barbara, a GTK kereskedelem és marketing szakos hallgatója nyerte meg a Magyar Nemzeti Bank "Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!" elnevezésű ötletpályázatát "A tudatos bankszámlaválasztás ösztönzése az online világ adta lehetőségek kihasználásával" című pályamunkájával.

Interkulturális Napon mutatkoztak be a MAK külföldi doktoranduszai

2017. április 12.

Interkulturális Napot rendeztek a Műszaki Anyagtudományi Karon működő Kerpely Antal Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskolában 2017. április 10-én. Az idén első alkalommal megtartott rendezvénynek az egyetemi könyvtár Disputa tere adott otthont.

Rádiótörténeti kiállítás nyílt az egyetemen

2017. április 12.

„Újrahangolva” címmel rádiótörténeti kiállítás nyílt az A/4. épület földszintjén, az „üveglift” előtti aulában.