LÉPJ A PIACRA! – VÁLLALKOZÓVÁ VÁLÁS TÁMOGATÁSA

2017. április 10.

A fiatalok vállalkozóvá válásának elősegítésére új országos programot indított az OFA Nonprofit Kft. A "Lépj a piacra!" program felkészíti az új egyéni vagy mikrovállalkozás indítását tervező, vállalkozói szemlélettel rendelkező fiatalokat saját vállalkozás indítására, és közel 200 vállalkozó kedvű fiatal részesülhet 2 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban.

Hamarosan itt a Lányok Napja!

2017. április 6.

Idén már ötödik alkalommal szervezik meg a Miskolci Egyetem műszaki karai a „Lányok Napja” interaktív nyílt napot, amelyre ezúton hívnak meg minden kedves érdeklődőt. A 2017. április 27-én tartandó rendezvényre a karok látványos, interaktív laborbemutatókkal várják az érdeklődő középiskolás lányokat.

Több mint 80 kiállító az Állásbörzén

2017. április 6.

2017. április 5-én huszonharmadik alkalommal rendezték meg a Miskolci Egyetemi Állásbörzét és Szakmai Gyakorlati Börzét a Miskolci Egyetem előcsarnokában, díszaulájában és az A/4-es épületben.

Együttműködési megállapodás a Nagyváradi Egyetemmel

2017. április 6.

2017. április 5-én a Miskolci Egyetemre látogatott a Nagyváradi Egyetem vezetése. A ta­lálkozó során folytatott tárgyalások célja a partnerintézmény tevékenységének jobb megis­merése, a két egyetem közötti jövőbeni együttműködés erősítése, szakmai kapcsolatok kialakítása, továbbfejlesztése és elmélyítése volt.

Innovatív vízgazdálkodási programot indít a Miskolci Egyetem hidrogeológiai kutatócsoportja

2017. március 31.

A 677 millió Ft európai uniós támogatással megvalósuló K+F kiválósági program a felszín alatti vízkészletek felelős gazdálkodását elősegítő innovációt támogatja, és víziközmű szolgáltató cégek (Fővárosi Vízművek ZRt., Miskolci Vízmű Kft.), valamint mezőgazdasági nagyvállalatok (pl. KITE ZRt.) fejlesztési, gazdálkodási célkitűzéseit segíti.

Újraválasztották Dr. Kocziszky Györgyöt a Monetáris Tanács tagjaként

2017. március 23.

Újabb ciklusra az MNB Monetáris Tanácsának tagjává választották Dr. Kocziszky Györgyöt, egyetemünk professzorát. Az első ízben 2011-ben a Monetáris Tanácsának tagjává megválasztott oktatónk, a Gazdaságtudományi Kar volt dékánja mandátuma 2017. április 5-én járt volna le, most újabb 6 évre választották be a Magyar Nemzeti Bank legfőbb döntéshozó szervébe, amely legalább öt, legfeljebb kilenc tagból áll.

Megtekinthető a március 15-ei ünnepség

2017. március 22.

Közkívánatra ezen a honlapon is megtekinthetővé tesszük az egyetemünkön 2017. március 14-én az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 169. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen készült videófelvételt.

Együttműködési megállapodás született a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiumával

2017. március 17.

2017. március 16-án kiegészítő együttműködést írt alá a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiuma.

Jelentkezési felhívás a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramban való részvételre

2017. március 10.

2017. március 20-ig lehet jelentkezni a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramban való részvételre.

Paks II.-ről tartott előadást a kormánybiztos

2017. március 10.

Prof. Dr. Aszódi Attila, a Paksi Atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztos tartott előadást egyetemünkön 2017. március 8-án a hazánk gazdasága szempontjából kiemelt jelentőségű beruházás aktualitásairól, a megvalósításához szükséges lépésekről, valamint a projektben rejlő lehetőségekről, amelyek közvetlenül is érinthetik az intézményünkben tanulókat, de az oktatókat és a kutatókat is.