Frissdiplomás hallgatónk nyerte a MOL-csoport nemzetközi versenyét

2017. február 7.

Pár nappal diplomaátvétele előtt Kazup Anikó Dóra nyerte meg MOL-csoport nemzetközi vetélkedőjének döntőjét - két társával egyetemben.

Tanszéket avatott egyetemünkön Varga Mihály miniszter

2017. február 7.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter új tanszéket avatott egyetemünkön. A Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék a Kémiai Intézeten belül jött létre a sajóbábonyi Kiss Cégcsoport támogatásával.

Egyetemünkön tárgyalt a Chilei Köztársaság nagykövete

2017. február 6.

2017. február 1-én egyetemünkre látogatott Verónica Chahin Sarah, a Chilei Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövete.

Szemeszternyitó hangversenyt rendez a BBZI

2017. február 6.

2017. február 7-án 18 órai kezdettel szemeszternyitó hangversenyt rendez a BBZI a Díszaulában.

Tanszéket hozott létre egyetemünkön a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet

2017. január 31.

2017. január 31-én új tanszék létrehozataláról ír alá együttműködési megállapodást egyetemünk a Magyar Földtani és Geofizikai Intézettel (MFGI).

Miskolcon tanácskoztak az ország vezető gépészkarai

2017. január 30.

2017. január 27-én egynapos munkaértekezletet tartott egyetemünkön a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának, a gödöllői Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karának és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának vezetése.

Élő közvetítés a februári diplomaátadó ünnepségekről

2017. január 27.

Az utóbbi időkben már megszokott módon a 2017. február 2-án (csütörtökön) és 3-án (pénteken) 10.30 órai kezdettel tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések is élőben lesznek megtekinthetőek az interneten.

Anyagtudományi School Túrát rendezett a MAK a Zenepalotában

2017. január 26.

2017. január 26-án látványos természettudományos kísérletekkel egybekötött bemutatót tartott érdeklődő középiskolások számára a Műszaki Anyagtudományi Kar.

Kulturális mediáció mesterszak indul 2017 szeptemberétől - nem csak bölcsészeknek!

2017. január 26.

2017 szeptemberétől kulturális mediáció (cultural mediation) mesterképzési szak indul a Bölcsészettudományi Kar Filozófiai Intézetének gondozásában.

Kiváltották a miskolci Zenepalota PPP-konstrukcióját

2017. január 25.

2017. január 25-én az elmúlt években PPP-konstrukcióban felújított Zenepalotában tartott sajtótájékoztatón jelentették be, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma forrásokat biztosít az egyetem számára az előnytelen PPP-konstrukció kiváltására.