Egyetemünkön járt Kóbor János, az Omega frontembere

2017. május 16.

Kóbor Jánossal, az Omega frontemberével találkozhattak az érdeklődők az Egyetemi Könyvtárban 2017. május 12-én. A zenés beszélgetés alkalmával számos régi sztori került elő, de az is elhangzott, hogy a közeljövőben az együttes Miskolcra is ellátogat.

A város napján egyetemünk négy polgárát is kitüntetésben részesítették

2017. május 15.

2017. május 11-én, Miskolc város ünnepén a Miskolci Nemzeti Színházban tartott ünnepi közgyűlésen adták át a város elismeréseit azoknak, akik sokat tettek Miskolcért. Idén egyetemünk négy polgára is elismerésben részesült.

A munkaerő-piac és az oktatás viszonyát vizsgálták a középiskolák, a cégek és az egyetem vezetői

2017. május 10.

2017. május 9-én ismét közös tanácskozásra várta a középfokú oktatási intézmények és a partnercégek vezetőit Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes.

MEN élő közvetítések

2017. május 8.

Idén is lehetőség lesz élőben követni a Miskolci Egyetem Napok (MEN) egyes koncertjeit május 11-én és 13-án.

Egyetemünkre látogatott az új izraeli nagykövet

2017. május 8.

2017. május 5-én egyetemünk vendége volt Yossi Amrani, Izrael Állam Magyarországra akkreditált új nagykövete.

Nyílt napra várja a MÁV egyetemünk hallgatóit

2017. május 4.

A MÁV 2017. május 15-én (hétfőn) 10.00 és 15.00 óra között „XXI. századi technológia a MÁV-nál” címmel Nyílt napot tart, amelyre a vasút iránt érdeklődő egyetemi hallgatókat várják. A Magyar Vasúttörténeti Parkban (1142 Budapest, Tatai út 95.) tartandó Nyílt napon a MÁV-csoport szolgáltatási láncát és az ehhez illeszkedő modern technológiákat mutatják be.

Az Avasi Gimnáziummal is együttműködik az egyetem

2017. május 4.

2017. május 4-én együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és a Miskolci Avasi Gimnázium. Az együttműködés keretében a Miskolci Egyetem a jövőben fogadni fogja az Avasi Gimnázium tanulóit a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényben foglaltaknak megfelelően, hogy a tanulók számára hosszútávon biztosítsa a lehetőséget a törvényben megfogalmazott 50 órás kötelező közösségi szolgálat teljesítéséhez.

A jogi karok is együttműködnek

2017. május 4.

Kari szintű együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és a Nagyváradi Egyetem Jogi Kara, melyhez egy további partner, a Bihar Megyei Jogtanácsosok Rendjének Egyesülete (Kamara) is csatlakozott. Az együttműködés aláírására azután került sor, hogy 2017. április 5-én a két egyetem vezetése kötött megállapodást az intézményi szintű együttműködésről.

Drót Kávézó nyílt a központi könyvtárban

2017. május 4.

2017. május 3-án ünnepélyes keretek között kávézó nyílt az egyetem központi könyvtárában. A most megnyílt Drót Kávézó és Tejbár hétfőtől péntekig 7.30-tól 17.30-ig várja vendégeit.

A GÉIK is duális workshopot rendezett

2017. május 3.

2017. április 28-án duális pályaválasztási workshopot tartott a Gépészmérnöki és Informatikai Kar.