15. születésnapját ünnepelte az Egészségügyi Kar

2016. május 11.

2016. május 6-án jubileumi ünnepséget tartottak a miskolci székhelyű egészségtudományi képzés Miskolci Egyetemhez történő integrálásának 15. évfordulója alkalmából.

Idén is kaptak kitüntetést oktatóink Miskolc város napja alkalmából

2016. május 11.

Miskolc város napja alkalmából egyetemünk három oktatója is kitüntetésben részesült a 2016. május 11-én a Miskolci Nemzeti Színházban tartott ünnepi közgyűlésen. A város díszpolgári címét idén Prof. Dr. Kocziszky György, a Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézet professzora kapta, a Herman Ottó Tudományos Díjat Prof. Dr. Prugberger Tamásnak, a Civilisztikai Tudományok Intézete Professor Emeritusának ítélték oda, a Miskolci Geofil-Díjat pedig Dr. Bőhm József, a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet címzetes egyetemi tanára vehette át.

Hidegháborús kiállítás nyílt az egyetemen

2016. május 11.

Hidegháború - egy megosztott világ rövid története címmel kiállítás nyílt 2016. május 11-én az egyetem üveg előcsarnokában a Miskolci Egyetem és a Lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete szervezésében.

Kempo-bajnok lett a HÖK-elnök

2016. május 11.

Országos kempo-bajnokságot nyert Alexa Márk, a Műszaki Anyagtudományi Kar 3. éves hallgatója.

III. helyezést ért el egyetemünk hallgatója a nálunk rendezett kínai nyelvi versenyen

2016. május 10.

A Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a Kínai Népköztársaság Nagykövetségének felkérésére 2016. május 6-án megrendezhette a „Chinese Bridge” országos kínai nyelvi verseny egyetemi és főiskolai hallgatók részére szervezett magyarországi fordulóját.

Megtelt a Díszaula az Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napon

2016. május 8.

Idén is nagyon sok érdeklődő középiskolás jött el a Miskolci Egyetem Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napjára, melyet 2016. május 6-án tartott az egyetem. A rendezvényen 10, alapvetően egyházi fenntartású középiskolából mintegy 700 tizenegyedik évfolyamos diák és 40 középiskolai tanár vett részt.

Újonnan választott akadémikusok a Miskolci Egyetemen

2016. május 5.

Május 2-án zárt ülésen választotta meg a Magyar Tudományos Akadémia új tagjait az Akadémikusok Gyűlése. Prof. Dr. Kaptay György, a Műszaki Anyagtudományi Kar egyetemi tanára, valamint prof. Dr. Kecskeméti Gábor, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanára egyaránt az MTA levelező tagjává vált a közgyűlés döntése értelmében. A Műszaki Földtudományi Kar részfoglalkoztatású oktatója, prof. Dr. Kocsis Károly pedig levelező tagsága után rendes tagságot nyert a legrangosabb magyar tudományos testületben.

Újra a világ élmezőnyében a Miskolci Egyetem szuperszámítógépes hallgatói

2016. május 4.

A Miskolci Egyetem csapata idén is bejutott a nívós világszintű szuperszámítógép-verseny, az Asia Student Supercomputer Challenge (ASC16) Kínában megrendezett döntőjébe, ahonnan a rangos „Első osztályú díjjal” („First Class Award”) térhetett haza.

Megkoszorúzták Dr. Zambó János mellszobrát

2016. május 3.

Születésének 100. évfordulóján Prof. Dr. Zambó Jánosnak, egyetemünk egykori rektorának a főbejárati üveg előcsarnokban található mellszobrát koszorúzták meg 2016. május 3-án egykori tanítványai, munkatársai, tisztelői, a Miskolci Egyetem oktatói és hallgatói.

Mechatronikus hallgatóink sikere a WRO Advanced Robotics Challenge Hungary versenyen

2016. április 28.

A magyarországi regionális fordulót 2016. április 22-23.-án rendezték meg Debrecenben, amelyen részt vett a Miskolci Egyetem három mechatronikai mérnök alapszakos hallgatója.